Ogłoszenia duszpasterskie


2 Niedziela Adwentu - 5.12.2021 r.

  1. Dzisiaj w dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach można też wesprzeć Kościół na Wschodzie ofiarą zbieraną do puszek.
  2. W liturgii tego tygodnia:

We wtorek Święto św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz zakończenie Roku św. Józefa. O godzinie 12:00 zapraszamy na Godzinę Łaski do wspólnej modlitwy Psalmami i Różańcem. Modlitwę tę zakończymy aktem poświęcenia Zakonu Serafickiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Na wieczornym nabożeństwie celebrować będziemy liturgię przyjęcia szkaplerza św. Józefa przez osoby, które zdeklarowały takie pragnienie zapisując się w zakrystii, a po Eucharystii ponowimy akt zawierzenia św. Józefowi.

  1. W następna niedzielę o godzinie 15:00 Msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.
  2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny jak również świece wigilijne Caritas są dostępne w zakrystii i na furcie klasztornej.
  3. Za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ, do którego można składać artykuły żywnościowe trwałe przeznaczone na przygotowanie paczek dla potrzebujących. Dziękujemy także za ofiary pieniężne składane do skarbony dla ubogich.
  4. Prosimy aby spowiedzi adwentowej nie zostawiać na ostatnią chwilę. W ten sposób, mając na uwadze bliźnich, możemy uniknąć wielkich zgromadzeń. Przypominamy też, że w przestrzeni zamkniętej obowiązuje zasłanianie ust i nosa jak również limit 50% wypełnienia przestrzeni, który nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych.
  5. Burmistrz Sędziszowa Młp. zaprasza na VI Rodzinną Zabawę Mikołajkową oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy, które odbędą się dzisiaj od godziny 15:00 na sędziszowskim Rynku.
  6. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok