Ogłoszenia duszpasterskie


13 Niedziela Zwykła - 27.06.2021 r.

 1. Dziękujemy za ofiary na prace remontowe w klasztorze. Bóg zapłać!
 2. W związku z pożarem, który w minioną sobotę wyrządził ogromne zniszczenia w Nowej Białej k. Nowego Targu (spłonęło ponad 40 budynków) – dzisiaj, w niedzielę (27 czerwca) Biskupi proszą po każdej Mszy św. o zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym. Przed rokiem inne diecezje pomagały poszkodowanym w powodzi z naszego terenu; teraz my okażmy solidarność z ofiarami pożaru. Rzeszowska Caritas już przekazała na ten cel 50 tyś. zł.
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  - we wtorek - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W naszej wspólnocie swoje imieniny obchodzi brat Paweł Kaim - wikariusz klasztoru i duszpasterz młodzieży. Zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji we wtorek o godz. 18.30.
  - w czwartek o godz. 18.00 - nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  - w piątek - udamy się do chorych z racji I piątku miesiąca.
  - w sobotę – święto św. Tomasza, apostoła. Jest to i sobota miesiąca. Wieczorem o godz. 18.00 -nabożeństwo fatimskie, później msza święta wraz z procesją różańcową do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym.
  W tym też dniu, z racji rocznicy zatwierdzenia naszego Zakonu przez Stolicę Apostolską obchodzimy Święto Rodziny Kapucyńskiej. Prosimy o modlitwę za nasza wspólnotę i cały Zakon.
 4. Za tydzień 4 lipca, odbędzie się „Niedziela Misyjna”. Kazania będzie głosił br. Robert Wnuk, misjonarz z Czadu. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na misje kapucyńskie oraz zakupić na stoisku różne pamiątki afrykańskie i książki naszych misjonarzy i napić się kawy Cardinale Massaia.
 5. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie zwraca się z prośbą o przypomnienie o obowiązku uczestnictwa w spisie powszechnym. Spisu można dokonać wchodząc na stronę internetową: www.spis.gov.pl. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem. Rachmistrzem.
 6. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dobrej niedzieli, a dla dzieci, młodzieży i nauczycieli -  błogosławionego czasu wakacji.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok