Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • Uroczystość Odpustowa św. Antoniego - 13.06.2021 r.

Uroczystość Odpustowa św. Antoniego - 13.06.2021 r.

 1. Dziś, w uroczystość patronalną naszego kościoła pw. św. Antoniego z Padwy, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, dla siebie lub osoby zmarłej.
  Suma odpustowa o godz. 11.30.

  Dziękujemy serdecznie bratu Maciejowi Zinkiewiczowi za wygłoszone słowo Boże oraz udostępnienie książek wydawnictwa SERAFIN, które można zakupić na placu przed kościołem. Jest tam naprawdę wiele ciekawych pozycji.
  O godz. 14.30 zapraszamy na Piknik Odpustowy w ogrodzie klasztornym. W Programie: występ kapeli „PAKA SĘDZISZA”, występ chóru „Kwiatki św. Franciszka”, zwiedzanie piwnic w klasztorze oraz poczęstunek klasztorny, wiele atrakcje dla dzieci i możliwość nabycia książek wydawnictwa SERAFIN oraz produktów kapucyńskich.
  Prosimy o zainteresowanie się publikacją „250 lat konsekracji kościoła kapucynów” – są to zebrane materiały z Sympozjum wraz ze zdjęciami z uroczystości. Książka jest do nabycia przed kościołem oraz na Pikniku. Cena to dobrowolna ofiara jako cegiełka na remont klasztoru. 
  O godz. 18.30 na boisku klasztornym - zakończenie Pikniku krótkim nabożeństwem do św. Antoniego. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA.
 2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  - w czwartek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 16:30.
 4. W przyszłą niedzielę składka na prace remontowe w klasztorze.
 5. Decyzja Episkopatu Polski od dnia 20 czerwca, czyli od przyszłej niedzieli, zostaje zniesiona wprowadzona na czas pandemii, dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Powraca więc obowiązek Eucharystii w niedzielę i święta nakazane. Toteż od przyszłego tygodnia uczestnictwo online nie zadośćczyni temu obowiązkowi.
 6. Koło Historyczne przy Klubie Seniora w Domu Parafialnym zaprasza na prezentację makiety „Sędziszów- lata 30-te XX wieku” i pokaz prezentacji starych fotografii jeszcze dzisiaj i jutro od 10:00 do 14:00.
 7. W następną niedzielę Ksiądz Proboszcz z Fary zaprasza na Mszę św. pod krzyżem na Podlasku o godz. 15:00. Będziemy obchodzić jubileusz 20-lecia krzyża na Podlasku. Planowana jest także wystawa zdjęć krzyża, oraz prezentacja broszury dotyczącej historii tego krzyża.
 8. Coroczny Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów będzie miał miejsce w sobotę – 19 czerwca 2021 r. w Katedrze Rzeszowskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów.
 9. W niedzielę, 20 czerwca br. będziemy obchodzić w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. W programie obchodów przewidziane są m.in.: o godz. 15 – Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie do Parku Papieskiego, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17 Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Zachęcamy do uczestnictwa.
 10. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Teraz poświęcenie lilii i błogosławieństwo dzieci.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok