Ogłoszenia duszpasterskie


10 Niedziela Zwykła - 06.06.2021 r.

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pomoc charytatywną dla chorej Diany. Złożyliście: 5061,77 zł. Bóg zapłać!
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i procesję eucharystyczną o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16.30. W czwartek, 7 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na poświęcenie wianków, ziół i błogosławieństwo dzieci.
 3. Harcerki działające przy naszym klasztorze rozprowadzają dziś na placu klasztornym - książki dla dzieci, używane, w dobrym stanie oraz własnoręcznie wykonane zakładki. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wyjazdy wakacyjne młodzieży.
 4. W poniedziałek swoje imienny obchodzi brat Wiesław Marzec. Dziękujemy za ofiarną służbę poprzez śpiew i grę na organach. Życzymy mu zdrowia i obfitości Bożych Łask.
 5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  - w czwartek rozpoczniemy triduum przygotowujące nas do Uroczystości Odpustowej św. Antoniego z Padwy - Msza święta wieczorna z kazaniem.
  - w piątek – uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W czasie wieczornego nabożeństwa odnowimy akt poświęcenia Polski Sercu Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa.
  - w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
  - w przyszłą niedzielę – odpust św. Antoniego. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Na placu przed kościołem będzie można nabyć lilie św. Antoniego, które poświęcimy na każdej Mszy świętej. 
  O godz. 14.30 zapraszamy na Piknik Odpustowy w ogrodzie klasztornym. W Programie: występ kapeli „PAKA SĘDZISZA” oraz poczęstunek klasztorny, atrakcje dla dzieci i możliwość nabycia książek wydawnictwa SERAFIN oraz produktów kapucyńskich. ZAPRASZAMY SERDECZNIE, oby tylko pogoda dopisała.
 6. W przyszła niedzielę Msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi o godz. 15.00.
 7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Pielgrzymkę do Dukli - 12 czerwca. Koszt wyjazdu to 45 zł od osoby, płatne przy zapisie. Wyjazd o godz.7.00 z parkingu obok klasztoru. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
 8. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na: Męskie wyzwania w Bieszczadach, Wakacje z Bogiem w Pyzówce koło Nowego Targu, Spływ kajakowy Ojca z synem rzeką Drawą, Wędrowanie bez pieniędzy, kurs dla ceremoniarzy, oraz Góry dla studentów. Więcej informacji na Facebooku oraz stronie internetowej www.kapszlak.pl
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok