Ogłoszenia duszpasterskie


III Niedziela Wielkanocna - 18.04.2021 r.

 1. Dziś w naszej wspólnocie obchodzimy Jubileusz 50-u lat kapłaństwa dwóch braci kapłanów: Stanisława Żmudy i Andrzeja Surkonta. Gratulujemy im tego Święta dziękując jednocześnie Bogu za ich posługę kapłańską przez te 50 lat i prosząc o nowe, święte powołania kapłańskie.
 2. Bardzo dziękujemy za złożoną ofiarę do puszek w ubiegłą niedzielę na potrzeby ubogich i bezdomnych, którzy objęci są pomocą poprzez Dzieło Pomocy św. o. Pio w Krakowie. Bóg zapłać za życzliwość i hojność!
 3. Dzisiejszą Niedzielę Biblijną rozpoczyna się w Kościele XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Zachęcamy wszystkich do sięgania w swoich domach po księgę Pisma Świętego i lekturę w gronie rodzinny i indywidulanie.
 4. W związku z trwającym ograniczeniem ilości uczestników mszy św. do 20 osób w naszym kościele, zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych i modlitwie poprzez internet. Dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i inne dni świąteczne nakazane, której udzielił Biskup Rzeszowski, obowiązuje do odwołania.
 5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w środę – wspomnienie św. Konrada z Parzham, zakonnika
  - w piątek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  - w sobotę – święto św. Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika
  - przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza.
 6. Jako przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy w każdy piątek po mszy świętej wieczornej na Modlitwę Uwielbienia oraz adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
 7. W sobotę (24 kwietnia) o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta wieczorna w intencji Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok