Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego - 11.04.2021 r.

II Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego - 11.04.2021 r.

 1. Dziś Odpust Parafialny w kościele Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy na nawiedzania kościoła i modlitwy.
 2. W Niedzielę Miłosierdzia uwielbiamy Boga za dar Jego nieskończonej miłości. Jemu samemu polecamy świat cały i każdego z nas w tym trudnym czasie epidemii. Ofiarujmy Bogu dar znoszonych z tego powodu wszelkich trudów i ograniczeń. Z naszego kościoła będzie transmitowane Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, które chcemy ofiarować o uproszenie potrzebnych łask. Za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  Skarbonki Miłosierdzia można składać na bocznych ołtarzach lub przynieść do zakrystii.
 3. Niedziela Miłosierdzia to dobra okazja, by podziękować wszystkim, którzy przez cały rok świadczą to miłosierdzie wspierając finansowo i materialnie różne działa miłosierdzia, które realizujemy przy naszym klasztorze, jak np. wydawanie posiłków, realizacja recept czy paczki świąteczne. Bóg zapłać także wszystkim darczyńcom, którzy wspomagają naszą wspólnotę zakonną i składają także ofiary na prace remontowe w klasztorze!
 4. Dziś dziękujemy szczególnie za ofiary złożone do puszek z przeznaczeniem na Dzieło Pomocy Św. o. Pio w Krakowie, Bardzo dziękujemy bratu Grzegorzowi i wolontariuszom za przybliżenie nam tej ważnej sprawy bezdomności i pomocy ludziom bezdomnym.
 5. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia w Kościele, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dla Dzieła Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa – organizacji kapucyńskiej, która codziennie niesie pomoc osobom doświadczającym bezdomności. W rubryce deklaracji podatkowej należy wpisać KRS: 0000217272. Wszystkie informacje dot. działalności znajdziecie na stronie: www.dzielopomocy.pl. Zwłaszcza teraz, w tym trudnym czasie zachęcamy do pomocy osobom najuboższym. Serdecznie dziękujemy.
 6. Cały czas obowiązuje dyspensa Księdzu Biskupa od uczestnictwa w mszy świętej niedzielnej. Zachęcamy do uczestnictwa duchowo w Liturgii przez transmisje nabożeństw i mszy świętych z naszego kościoła lub z innych kościołów. Do czasu trwania lockdownu, msze św. dodatkowe będą o godz. 14.00 i 19.00. W tygodniu kościół jest cały czas otwarty, dlatego zachęcamy do wstępowania i modlitwy.
  Spowiedź wielkanocną można odbyć do niedzieli po Uroczystości Trójcy Świętej, czyli do 6 czerwca 2021r. Spowiadamy w dni powszednie w godz.: 6.30 – 12.00 oraz 15.00 – 19.00, a w niedzielę podczas każdej mszy świętej.
 7. W środę (14 kwietnia) obchodzimy Święto Chrztu Polski. Jest to powód do dziękczynienia i prośby o wzrastanie w chrześcijaństwie naszego społeczeństwa. Jest to święto narodowe, choć nie jest to dzień wolny od pracy. Przy naszych domach wywieśmy flagę narodową. Więcej na www.swietochrztu.pl.
 8. W czwartek swoje imieniny obchodzi o. Damian Delekta, wieloletni misjonarz w Ameryce Środkowej i na Ukrainie. Msza święta w jego intencji będzie w czwartek o godz. 18.30.
 9. Przyszła niedziela jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą XIII Tydzień Biblijny. Jest ona połączona z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
 10. Również w przyszłą niedzielę o. Stanisław Żmuda (z naszej wspólnoty) oraz o. Andrzej Surkont (ze wspólnoty w Stalowej Woli), będą obchodzili w naszym kościele Jubileusz 50-lecia swoich święceń kapłańskich. Msza św. jubileuszowa o godz. 11.30.
 11. Dziękujemy za wspólną modlitwę i przyjmijmy w ten Dzień Bożego Miłosierdzia uroczyste błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok