Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 04.04.2021. r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 04.04.2021. r.

 1. Składamy Wam Bracia i Siostry z okazji Świąt Wielkanocnych serdeczne życzenia, aby Chrystus Zmartwychwstały opromienił swoim Światłem Nadziei wszelką ciemność i smutek, niepokój i lęk Waszego życia. Niech Chrystus napełnia Was i wasze rodziny swoją Mocą i Pokojem. Niech Pan we wszystkim Wam błogosławi i umacnia w miłości wzajemnej.
 2. W związku z trwającym ograniczeniem ilości uczestników mszy św. do 20 osób w naszym kościele, zachęcamy do łączenia się z nami poprzez internet. Dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedzielę i inne dni świąteczne nakazane, której udzielił Biskup Rzeszowski, obowiązuje do odwołania.
 3. Przez cały tydzień świętujemy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Każdy dzień oktawy wielkanocnej jest okazją, aby głębiej przeżyć zmartwychwstanie Chrystusa w swoim życiu osobistym i rodzinnym. Dlatego zachęcamy do modlitwy i udziału z nami w liturgii poprzez transmisję internetową.
  - Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych, msze święte jak w niedzielę oraz dodatkowe o godz. 14.00 i 19.00. Dodatkowe Msze święte będą również w niedzielę za tydzień.
  - Codziennie o godz. 15.00 odprawiamy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
  - Codziennie nieszpory z Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego: dziś i jutro o godz. 16.30, a od wtorku o godz. 18.00.
 4. W piątek w oktawie wielkanocnej nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. Dziękujemy za złożoną jałmużnę wielkopostną w postaci produktów spożywczych lub ofiar pieniężnych. Przygotowaliśmy 40 paczek, które zostały rozdysponowane wśród najbardziej potrzebujących rodzin. Bóg zapłać!
 6. Dziękujemy także darczyńcom za wszelkie ofiary składane na klasztor, czy to bezpośrednio czy też wpłacając na konto. Bóg zapłać!
 7. Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W naszym kościele będziemy gościć przedstawicieli Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Ta krakowska organizacja pod patronatem Kapucynów obejmuje pomocą ponad 2200 osób bezdomnych i zagrożonych bezdomnością, wspierając ich w drodze budowania lepszej przyszłości. Przedstawiciele Dzieła opowiedzą o pracy na rzecz najuboższych. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Dzieło Pomocy. W imieniu osób bez domu - dziękujemy.”
 8. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo i trwajmy w radości wielkanocnej.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok