Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej - 28.03.2021 r.

Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej - 28.03.2021 r.

 1. Dziękujemy za złożoną tydzień temu, ofiarę na prace remontowe w klasztorze. Złożyliście: 9806 zł. Dziękujemy także za inicjatywę i złożoną ofiarę przez mieszkańców Sielca w kwocie: 750 zł. Bóg zapłać!
 2. Po zmianie czasu na letni, Msze święte w dni powszednie będą o godz. 18.30.
 3. Ze względu na panującą epidemię chcemy prosimy o przestrzeganie ograniczeń dotyczących gromadzenia się. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem w naszym kościele może przebywać 20 osób. Oczywiście jest to liczba bardzo mała, dlatego też chcemy bardzo prosić o wstrzymanie się od osobistego uczestnictwa w liturgii w kościele, a przejście na uczestnictwo online. Całe Triduum i Święta będą transmitowane od nas poprzez internet.
  Zapraszamy na Liturgię tylko osoby, które mają zamówione intencje mszy świętych oraz służbę liturgiczną i scholę.
  Przypominamy, że cały czas obowiązuje dyspensa Biskupa Rzeszowskiego od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych w kościele, jednakże istnieje obowiązek uczestnictwa w Eucharystii poprzez media.
  Niech te ograniczenia posłużą nam w przeżywaniu tych wielkich wydarzeń zbawczych jeszcze głębiej osobiście i w gronie rodzinnym. Niech się objawi ten Kościół Domowy – wspólnota bliskich, którzy wierzą i nie wstydzą modlić się i wyznawać wiarę wobec siebie. Zachęcamy serdecznie, aby przy zapalonej świecy, z krzyżem na stole i w odświętnym ubiorze celebrować Liturgię Triduum Paschalnego, słuchając Słowa Bożego i przyjmując Ciało Chrystusa w sposób duchowy.
  Można skorzystać także z materiałów przygotowanych do świętowania Triduum Paschalnego w rodzinie. Zobacz: Rodzinne Obrzędy Triduum Paschalnego
 4. W tym tygodniu w naszym kościele z sakramentu pokuty można skorzystać od poniedziałku do środy w godzinach: 6.30 – 19.00, a od czwartku do soboty w godz. 6.30 – 16.00. Oczywiście prosimy także o przestrzeganie ograniczeń, bo kaplica Miłosierdzia nie jest duża.
  Być może, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, część z Was nie będzie mogła przystąpić do spowiedzi i komunii świętej, można to jednak uczynić na sposób duchowy poprzez akt żalu doskonałego i komunię świętą duchową.
  Odnośnie zachowania przykazania kościelnego, które mówi: przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą – informujemy, że ten "czas wielkanocny" trwa od Środy Popielcowej do niedzieli po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (czyli do 6 czerwca).
 5. Liturgia w Wielki Czwartek i Wielki Piątek będzie o godz. 18.00, a Wielką Sobotę o godz. 20.00.
  - W Wielki Czwartek po liturgii kościół będzie otwarty całą noc i będzie można nawiedzać Jezusa w tzw. ciemnicy.
  - W Wielki Piątek zachęcamy wszystkich wiernych, aby wyeksponowali w swoich domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża. Zachęcamy do odprawienia
  w domu drogi krzyżowej i modlitwy osobistej, która pozwoli przyjąć owoce Męki Pańskiej. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy transmitować o godz. 14.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Również całą noc będzie można przychodzić do świątyni, aby oddać pokłon Jezusowi na krzyżu.
  - W Wielką Sobotę trwajmy w naszych domach w wyciszeniu i skupieniu. W sobotę obrzędu poświęcenia pokarmów odbywał się będzie w sposób ciągły od godz. 9.00 do 16.00 na placu kościelnym. Będzie można nawiedzić Najświętszy Sakrament w grobie, ale również zachowując ograniczenia liczbowe.
  - W Niedzielę Wielkanocną – przy śniadaniu wielkanocnym – po odczytaniu Ewangelii i modlitwie nad pokarmami, świętujmy radośnie Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dodatkowe Msze święte o godz. 14.00 i 19.00.
 6. W tym roku ten piękny czas Triduum Paschalnego, będzie przeżywali po raz kolejny zupełnie inaczej, niż dotychczas. Pamiętajmy jednak, że niezmiennie jesteśmy razem z naszym Panem Jezusem Chrystusem, który jest naszą nadzieją i pokojem. Niech nasze serca bez względu na trud ograniczeń będą wolne od grzechu, zawiści, niepokoju i pretensji, a pełne radości, Bożego pokoju i nadziei.
 7. Na ten nadchodzący czas przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok