Ogłoszenia duszpasterskie


5 Niedziela Zwykła - 07.02.2021 r.

 1. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w środę - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  - w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa msza święta dla chorych o godz. 10.00 i 19.00. Na każdej Mszy świętej osoby chore będą mogły przyjąć sakrament chorych. Aby go przyjąć, wymagany jest stan łaski uświęcającej. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. Zachęcamy rodziny i sąsiadów osób starszych i chorych, aby pomogli dostać się do kościoła.
  - w przyszłą niedzielę – dodatkowa Msza święta o godz. 15.00 dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.
  W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Cyryl Mozdyniewicz. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 11.30.
 2. Zapraszamy w tygodniu do naszego kościoła na wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu, oraz na okolicznościowe nabożeństwa: w poniedziałek – do Miłosierdzia Bożego; we wtorek - do św. Antoniego; w środę - do św. Józefa, a w piątek na Modlitwę Uwielbienia po mszy świętej wieczornej.
 3. W tym tygodniu wypada tzw. „tłusty czwartek”. W tym czasie raczymy się pysznymi pączkami. Natomiast nasi Bracia od 9 już lat prowadzą akcję charytatywną „PĄCZEK DLA AFRYKI”. Koszt jednego pączka to dwudniowy posiłek regeneracyjny w szkole dla jednego dziecka w Rep. Środkowej Afryki. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej: pączek.kapucyni.pl. Można także od dzisiaj do środy popielcowej składać takie ofiary za pączka do skarbony na stoliku za ławkami. Bóg zapłać za włączenie się w tą akcję.
 4. Zachęcamy do składania 1% podatku dla ciężko chorego w naszej parafii – Adama Nogi. Ulotki z numerem KRS (0000231088) znajdują się na stoliku za ławkami.
 5. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok