Ogłoszenia duszpasterskie


3 Niedziela Zwykła - 24.01.2021 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe w klasztorze. Bóg zapłać!
 2. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do osobistej i w rodzinach lektury Pisma Świętego. Jest wiele aplikacji na telefon, które przybliżają nam treść Biblii oraz codzienną Liturgię Słowa w Kościele. Korzystajmy z tych możliwości, aby słowo Boże było blisko nas i w ten sposób kształtowało nasze życie duchowe.
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. Kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Kościoła.
  - we wtorek – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  - w czwartek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła. W naszej wspólnocie swoje imieniny obchodzi brat Tomasz Protasiewicz. Msza św. w jego intencji będzie w czwartek o godz. 17.30.
  - w sobotę – wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe dla wspólnoty Żywego Różańca, Msza święta i zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Zapraszamy w tygodniu do naszego kościoła na wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu, a w piątek na Modlitwę Uwielbienia po mszy świętej wieczornej.
 6. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem solidarności z mieszkańcami w Chorwacji”, którzy ucierpieli na wskutek trzęsienia ziemi pod koniec grudnia ubiegłego roku. Ofiary można złożyć do skarbony na stoliku z tyłu kościoła.
 7. Ogłoszenie z Urzędu Stanu Cywilnego: Osoby, które są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie (50 lat i więcej), są proszone o zgłoszenie tego do USC w terminie do 15 lutego br.
 8. Zespół Opieki Zdrowotnej w Ropczycach zaprasza mieszkańców do zgłaszania się telefonicznie na bezpłatne szczepienia przeciwko Covid-19, poprzez infolinie lub bezpośrednio w punktach szczepień.
 9. Zachęcamy do składania 1% podatku na Dzieło Pomocy św. o. Pio w Krakowie, które prowadzimy jako Kapucyni, a które zajmuje się pomocą dla ubogich i bezdomnych. Numer KRS znajduje się na ulotkach z tyłu kościoła oraz na stronie internetowej klasztoru.
 10. Można ten 1% podatku ofiarować także na rzecz rehabilitacji naszego współbrata Zenona Pieprzaka, który uległ wypadkowi jakiś czas temu. Ulotki z numerem KRS znajdują się z tyłu świątyni.
 11. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok