Wydarzenia


Komunia duchowa

Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną.

Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

Sam „sposób” przyjęcia komunii duchowej może być bardzo prosty i mieć formę krótkiej modlitwy czy wręcz aktu strzelistego. Na przykład: „Wierzę, Jezu, że jesteś rzeczywiście obecny w Eucharystii. Kocham Cię! Żałuję za grzechy, którymi Cię obraziłem. Przyjdź do mojego serca, oddaję Ci się cały! Nie pozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie!” – albo i jeszcze krócej.

Warto zadbać, by dokonywało się to w spokoju i skupieniu, z szacunkiem właściwym randze tego, co ma się dokonać. Można w tym czasie uklęknąć lub przyjąć inną odpowiednią postawę ciała wyrażającą cześć, miłość, szacunek.

KLASZTOR-OBRAZEK-ogloszenia.JPG

KOMUNIKAT KLASZTORU
W związku z kontaktem braci kapucynów z klasztoru sędziszowskiego z osobami chorymi na covid 19 informujemy, iż podjęliśmy decyzję o czasowym zamknięciu klasztoru i świątyni:
- od dnia 8 października 2020 r. do odwołania nie będziemy sprawować kultu z udziałem wiernych, 
- Msze święte i nabożeństwa będą transmitowane on-line,
- zamówione intencje Mszy świętych będą odprawione w kościele lub w wewnętrznej kaplicy klasztoru,
- odwołane są spotkania grup duszpasterskich.
Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy o zrozumienie oraz modlitwę. Niech Pan obdarzy Was pokojem!
Bracia Kapucyni.

Msza w domu

Komunia duchowa

Transmisja z naszego kościoła

 

Kontynuuj czytanie

jozef_wyrozniajacy_02.jpg

Rok św. Józefa

W zeszłym roku, w grudniu, papież Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa i z tej okazji opublikował list pod tytułem “Patris corde” - Ojcowskim sercem. List ten, przybliżający postać świętego Józefa, obecnie jest dostępny również w wersji audio. Zbliżając się do uroczystości św. Józefa, która przypada 19 marca, zachęcamy do duchowej lektury audio. Tekst można odsłuchać klikając na wskazany link.

- “Patris corde”- Ojcowskim sercem - Papież Franciszek - https://youtu.be/HC9CCURldxI

 

Kontynuuj czytanie

Msza w domu

Transmisje mszy świętych przeżywamy tak, jak byśmy byli w kościele, skupiamy się na Eucharystii i nie robimy innych rzeczy, wykonujemy gesty liturgiczne np. znak krzyża, włączamy się w śpiew i odpowiadamy na wezwania celebransa.

Nie musimy klękać lub stać podczas transmisji, ale możemy. Piękne jest, gdy rodzina razem przeżywa Mszę świętą. Widać wtedy wyraźnie co to znaczy "Kościół Domowy" – modlimy się razem w domu i jesteśmy częścią Kościoła.

Kuria-foto.jpg

KOMUNIKAT KURII RZESZOWSKIEJ z dnia 25 marca 2020 r.

W zaistniałej sytuacji kolejnych obostrzeń przepisów dokonywanych przez władze państwowe Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przekazuje następujące decyzje i wytyczne Biskupa Rzeszowskiego:

Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terytorium Diecezji Rzeszowskiej. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca 2020 r. aż do odwołania.

Wierni są proszeni, aby dostosowali się do zarządzeń władz państwowych.

Kościoły mają pozostać otwarte dla wiernych.

Kontynuuj czytanie

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok