Wydarzenia


Komunia duchowa

Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną.

Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

Sam „sposób” przyjęcia komunii duchowej może być bardzo prosty i mieć formę krótkiej modlitwy czy wręcz aktu strzelistego. Na przykład: „Wierzę, Jezu, że jesteś rzeczywiście obecny w Eucharystii. Kocham Cię! Żałuję za grzechy, którymi Cię obraziłem. Przyjdź do mojego serca, oddaję Ci się cały! Nie pozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie!” – albo i jeszcze krócej.

Warto zadbać, by dokonywało się to w spokoju i skupieniu, z szacunkiem właściwym randze tego, co ma się dokonać. Można w tym czasie uklęknąć lub przyjąć inną odpowiednią postawę ciała wyrażającą cześć, miłość, szacunek.

KLASZTOR-OBRAZEK-ogloszenia.JPG

Dostosowując się do nowych rozporządzeń władz państwowych dotyczących zwiększenia ograniczenia zgromadzeń, informujemy, że od 25 marca do odwołania, każdorazowo w Mszy św. nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż pięć osób, nie licząc sprawujących posługę.
Wobec tego, na Mszach Świętych w naszym kościele mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły wcześniej intencje mszalne, w liczbie nie przekraczającej 5 osób.
Nabożeństwa: Droga Krzyżowa - tylko transmisja bez udziału wiernych, w piątek o godz. 19.00 i Gorzkie Żale - transmisja bez udziału wiernych, w sobotę o godz. 16.30. 

Spowiedź odbywa się tak jak dotychczas w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, w godzinach: od 6.30 do 18.00 z zastrzeżeniem, że w Kaplicy może przebywać najwyżej 5 penitentów.

Msza w domu

Komunia duchowa

Transmisja z naszego kościoła

BRACIA KAPUCYNI

Kontynuuj czytanie

Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 6.00; 7.15; 8.30 i 17.30.

Sroda Popielcowa

Msza w domu

Transmisje mszy świętych przeżywamy tak, jak byśmy byli w kościele, skupiamy się na Eucharystii i nie robimy innych rzeczy, wykonujemy gesty liturgiczne np. znak krzyża, włączamy się w śpiew i odpowiadamy na wezwania celebransa.

Nie musimy klękać lub stać podczas transmisji, ale możemy. Piękne jest, gdy rodzina razem przeżywa Mszę świętą. Widać wtedy wyraźnie co to znaczy "Kościół Domowy" – modlimy się razem w domu i jesteśmy częścią Kościoła.

Kuria-foto.jpg

KOMUNIKAT KURII RZESZOWSKIEJ z dnia 25 marca 2020 r.

W zaistniałej sytuacji kolejnych obostrzeń przepisów dokonywanych przez władze państwowe Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przekazuje następujące decyzje i wytyczne Biskupa Rzeszowskiego:

Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terytorium Diecezji Rzeszowskiej. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca 2020 r. aż do odwołania.

Wierni są proszeni, aby dostosowali się do zarządzeń władz państwowych.

Kościoły mają pozostać otwarte dla wiernych.

Kontynuuj czytanie

W związku z procesem pozyskiwania funduszy unijnych na remont naszego klasztoru, przygotowujemy program edukacyjno-kulturalny. Obecnie trwają w związku z tym, tzw. badania rynku. Bardzo prosimy o wypełnienie niniejszej ANKIETY
Dziękujemy serdecznie!

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok