Ogłoszenia duszpasterskie


5. Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2018 r.

 1. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na zbliżający się remont klasztoru. Bóg zapłać!
 2. W kościele parafialnym trwają Rekolekcje Wielkopostne. Zachęcamy serdecznie do udziału w nich. Program Rekolekcji znajduje się w gablocie przed kościołem.
 3. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła Powszechnego, patrona rodzin i naszej Prowincji Zakonnej. Msze święte o godz. 7.00; 8.00 i 17.30. W tym dniu w Krakowie trzech braci złoży śluby wieczyste. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 4. W piątek odbędzie Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku rozpoczniemy w kościele Narodzenia NMP i przejdziemy do kościoła Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 18.00. W związku z tym nie będzie u nas wieczornej Drogi Krzyżowej. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w tym ogólno-miejskim nabożeństwie.
 5. Zapraszamy w sobotę o godz. 16.30 na Gorzkie Żale i ostatnie już kazanie pasyjne głoszone przez brata Pawła Kaima. Ofiara zbierana w czasie tych Gorzkich Żali będzie przeznaczona na formację młodzieży oazowej, którą zajmuje się brat Paweł przy naszym klasztorze.
 6. Ponieważ 25-go marca wypadnie Niedziela Palmowa, tak więc Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostają przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy, tzn. 9 kwietnia.
 7. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień - czas bezpośredniego przygotowania do świąt Paschalnych. Na każdej mszy świętej poświęcenie palm, natomiast o godz. 11.30 zgromadzimy się z palmami na placu przed kościołem skąd nastąpi uroczyste wejście do kościoła.Ogłaszamy też konkurs palm z nagrodami dla dzieci, które zapraszamy na tę mszę świętą.
 8. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ dla najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za składane dary.
 9. Ofiary na kwiaty do grobu i ciemnicy można składać w zakrystii. Bóg zapłać również za te ofiary.
 10. Przed kościołem rodzice i dzieci ze scholii „Kwiatki św. Franciszka” rozprowadzają palmy wielkanocne. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd integracyjny dzieci.
 11. Życzymy błogosławionego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok