Ogłoszenia duszpasterskie


2. Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont klasztoru. Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa w Wielkim Poście: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Praktykujmy uczynki miłosierdzia względem potrzebujących i zachęcamy do praktykowania postu, osobistych umartwień i lektury Pisma Świętego.
 3. Dzisiejsza niedziela zwana „Ad Gentes” w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Ofiarą do puszek wspieramy dzisiaj Dzieła Misyjne Kościoła; to też gest miłosierdzia. Bóg zapłać za każdą nawet najmniejszą ofiarę na ten cel.
 4. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy oraz można nabyć baranki wielkanocne.
 5. Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie Triduum Paschalnego. Zapraszamy osoby śpiewające na spotkanie scholii w sobotę po Gorzkich Żalach w Sali św. Franciszka.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  - w czwartek o godz. 17.00 kolejne prowadzone przez braci nowicjuszy - nabożeństwo rozeznania powołania i modlitwy o dobry wybór drogi życiowej dla młodzieży. Będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Matki Teresy z Kalkuty.
  - w piątek udamy się do chorych od godz. 8:30.
  - w sobotę po mszy świętej wieczornej nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Maryi Panny
  - w przyszłą niedzielę na każdej mszy świętej będzie wystawiona kopia Całunu Turyńskiego, którą będzie przedstawiał i omawiał zaproszony Przewodnik z Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Natomiast o godz. 12.30 i o 16.00 odbędzie się godzinna Konferencja omawiająca Całun i Człowieka na nim przedstawionego. Dlatego też w przyszłą niedzielę nie będzie śpiewanych nieszporów.
 7. W czwartek, 1 marca, obchodzić będziemy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Taka Msza św. zostanie odprawiona także w następną niedzielę o godz. 11.00 połączona ze złożeniem przysięgi przez Orlęta ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” i krótką modlitwą za poległych przy Memoriale Żołnierzy Armii Krajowej. Po uroczystości organizowany jest bieg „Tropem Wilczym”, do udziału w którym zachęcamy.
 8. W dniach 9-11 marca w Terliczce -w naszej kapucyńskiej parafii, będzie odbywać się rekolekcyjna Szkoła Maryi. Szkoła Maryi to propozycja dla chcących pogłębić swoją formację chrześcijańską. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 9. Pod chórem organowym jest do nabycia nowy numer „Głosu Ojca Pio”, a w nim plan obchodów stulecia stygmatów ojca Pio oraz ciekawe artykuły, np.: „Między wiarą a zwątpieniem” oraz „Czy grób Jezusa był pusty?”
 10. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1 % na rzecz kapucyńskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie, które pomaga osobom bezdomnym. W tym celu wypełniając zeznanie podatkowe wystarczy wpisać numer KRS Dzieła. Zachęcamy do zabrania ze sobą ulotek i formularzy PIT, przy pomocy których w łatwy sposób mogą rozliczyć się emeryci i renciści. Materiały znajdują się na stoliku za ławkami. Przy ambonce za ławkami znajduje się także naczynie ze Słowem Bożym – każdy może wziąć ze sobą przygotowane przez osoby bezdomne - fragmenty Pisma Świętego.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok