Ogłoszenia duszpasterskie


5. Niedziela Zwykła - 04.02.2018 r.

 1. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po mszach świętych poświęcenie chleba i wody.
  we wtorek - wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy
  w środę – wspomnienie św. Kolety, dziewicy
  w sobotę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  w przyszłą niedzielę obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Po mszach świętych o godz. 11.30 i 17.00 będziemy udzielać sakramentu chorych. Sakrament chorych mogą przyjąć wszystkie osoby chore będące w stanie łaski uświęcającej, dlatego przed i w czasie mszy świętej można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Zatroszczmy się by nasi chorzy mogli dotrzeć do kościoła.
 2. W poniedziałek kościół będzie zamknięty w godz. 9.00 - 17.00 ze względu prace filmowców: będą robione zdjęcia do filmu.
 3. W dniach od 11 do 17 lutego br. przeżywać będziemy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, którego hasłem jest w tym roku „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
  Z tej okazji w przyszłą niedzielę będziemy gościć osoby ze Wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej koło Tarnowa, którzy będą dawać świadectwo o swojej pracy niosąc pomoc młodym ludziom, którzy mają problem z uzależnieniami: w szczególności z narkotykami i alkoholem. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia artykułów rękodzieła w ich wykonaniu.
 4. W niedzielę, za tydzień, dodatkowa msza święta o godz. 15.00 dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.
 5. W imieniu własnym, a szczególnie misjonarzy kapucyńskich w Afryce zapraszamy do akcji „Pączek dla Afryki”. Celem tegorocznej zbiórki jest pomoc głodującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic. Za kwotę, którą wydalibyśmy na pączka w Tłusty Czwartek - misjonarze zakupią posiłki dla dzieci w Afryce. Jeden taki posiłek kosztuje 1 zł. Szczegóły AKCJI można znaleźć na stronie internetowej: paczek.kapucyni.pl oraz na plakacie przed kościołem. Oczywiście AKCJA jest prowadzona nie tylko w tzw. Tłusty Czwartek, ale cały czas, aż do Świąt Wielkanocnych.
 6. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1% na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio (zobacz) lub na rzecz rehabilitacji naszego współbrata Zenona Pieprzaka z Ropczyc, który pół roku temu przeszedł rozległy udar mózgu (zobacz). Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach na stoliku za ławkami i na tablicy ogłoszeń.
 7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Teraz adoracja Najśw. Sakramentu.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok