Ogłoszenia duszpasterskie


2. Niedziela Adwentu - 10.12.2017 r.

 1. Dzisiaj przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po mszy św. zbiórka ofiar do puszek, które przekażemy do naszych parafii kapucyńskich na Ukrainie i w Rosji.
 2. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na RORATY – odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30.
 3. Przed kościołem młodzież ze wspólnoty oazowej rozprowadza sianko na stół wigilijny oraz tradycyjne kapucyńskie opłatki z miodem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne i zimowe młodzieży.
 4. Za tydzień harcerki z drużyny "Drzewo" gromadzące się przy naszym klasztorze będą rozprowadzać świąteczne pierniki i własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie letniego obozu harcerskiego.
 5. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ. Można tam składać produkty spożywcze trwałe, które rozdamy przed wigilią najbardziej potrzebującym.
 6. W środę, 13 grudnia – kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.
 7. W piątek rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe w parafii Miłosierdzia Bożego. O godzinie 19.00 odbędzie się adwentowy wieczór uwielbienia, na który ks. Dziekan zaprasza serdecznie młodzież, ale i innych chętnych.
 8. W sobotę o godz. 16.00 spotkanie formacyjne FZŚ. W tym też dniu rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, którą będziemy modlić się na zakończenie każdej Mszy św.
 9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na planowane prace remontowe klasztoru
 10. Od dziś rozpoczynają się w naszej parafii – w kościele farnym - Rekolekcje Adwentowe.
  – dzisiaj: wszystkie msze św. będą z nauką ogólną, a po wieczornej mszy św. - konferencja dla małżonków i rodziców.
  – w poniedziałek:
  8:00 Msza św. z nauką ogólną /spowiedź dla chorych i starszych/
  Po mszy św. nauka dla chorych i starszych
  10:30 Msza św. z nauką dla Szkół Podstawowych
  18:00 Msza św. z nauką ogólną
  Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców
  – we wtorek:
  8:00 Msza św. z nauką ogólną
  18:00 Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji
  Spowiedź adwentowa w kościele farnym będzie w sobotę 23 grudnia.
  Zachęcamy do skorzystania z nauk rekolekcyjnych i sakramentu pojednania.
 11. Teraz kilka słów na temat planowanego remontu klasztoru powie brat Szczepan Król - odpowiedzialny w naszej wspólnocie za przygotowanie tych prac:
  Z pewnością zwróciliście uwagę, że od ubiegłego roku przygotowujemy się do remontu naszego klasztoru. Chcemy Wam przede wszystkim podziękować za złożone do tej pory ofiary na ten cel. Wielkie Bóg zapłać za Waszą hojność! Jednocześnie pragniemy podać kilka informacji w jakim jesteśmy punkcie aktualnie oraz jakie mamy plany na przyszłość. Kilka miesięcy temu rozpoczęto prace nad wykonaniem planów remontu i przebudowy klasztoru. Wybrana została do tego celu firma architektoniczna z Rzeszowa. W konsultacjach brali też udział Bracia z Zarządu Prowincji oraz miejscowi specjaliści w tej dziedzinie, za których pomoc bardzo dziękujemy.
  Prace te dobiegają obecnie końca. Jakie mamy plany? Pokrótce przedstawiają się one następująco:
  – elewacja zewnętrzna wymaga wymiany i ona pierwsza rzuca się w oczy
  – jednak wcześniej należy wymienić pokrycie dachowe oraz więźbę dachową, która jest spróchniała
  – na placu kościelnym planujemy wykonać podjazd dla niepełnosprawnych, który będzie po lewej stronie placu kościelnego, pod istniejącym zadaszeniem
  – w klasztorze projektowana jest winda, która z pewnością ułatwi poruszanie się starszych braci
  – niektóre stropy są drewniane i wymagają wymiany
  – w remontowanych skrzydłach klasztoru będzie do wykonania nowa instalacja elektryczna, wodna i sanitarna
  – na poddaszu planujemy pokoje z łazienkami oraz kaplicę
  – stolarka okienna i drzwiowa w dużej mierze jest do wymiany. Są miejsca w których znajdują się okna o pojedynczej szybie
  – obecnie klasztor i kościół ogrzewamy koksem. W ostatnim czasie były dwie awarie tego pieca. Planujemy przejść na ogrzewanie gazowe i wykonać nową instalację centralnego ogrzewania. Natomiast pomieszczenia w piwnicy gdzie obecnie jest koks pragniemy przystosowywać i udostępnić wiernym.
  Z pewnością jest potrzebne jest błogosławieństwo Boże w tak wielkim przedsięwzięciu. Ufamy, że nam go nie zabraknie. Co jakiś czas będziemy Was informowali o tym co będzie się działo przy planowanym remoncie. Jak się dziać zacznie to na pewno usłyszycie kucia i inne odgłosy ... Za życzliwość dziękujemy i Bożych darów Wam życzymy!
 12. Na czas adwentowego czuwania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok