Ogłoszenia duszpasterskie


1. Niedziela Adwentu - 03.12.2017 r.

 1. Wg ostatnich wskazań liturgicznych Konferencji Episkopatu Polski, powinno się nie opuszczać homilii w niedzielę, i nawet w niedzielę tzw. adoracyjną, powinno się głosić homilię. Dlatego w I niedzielę miesiąca oprócz adoracji Najśw. Sakramentu będziemy głosić krótką homilię.
 2. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Celem tego roku jest odkrycie osoby Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami.
 3. We wszystkie dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie ku czci Matki Bożej, o godz. 6:30 (nie o 7.00 tylko 6.30). Zachęcajmy się wzajemnie do wzięcia udziału w roratach. Nie zapomnijmy przynieść ze sobą lampionów lub świec.
 4. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy
  – w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  – w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to I czwartek miesiąca - o godz. 17.00 nabożeństwo rozeznania drogi życia i powołania.
  – w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - patronalne święto naszego Zakonu, Franciszkanów Świeckich oraz Ruchu Światło- Życie. Msze św. o godz. 6.30; 8.00, dodatkowa o 10.00 oraz o 17.30. O godz. 7.30 i 17.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Po mszy wieczornej akt poświęcenia naszego Zakonu i FZŚ Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. Zapraszamy w piątek od 12:00 do 13:00 na modlitwę w „Godzinie Łaski". W programie modlitwa brewiarzowa i różaniec.
 6. Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. organizuje i zaprasza na 27 Finał Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, który odbędzie się w najbliższy piątek od godz.10.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Sędziszowie Młp.
 7. W następną niedzielę o godz. 15.00 msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz dla ich opiekunów.
 8. W następną niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie". Ofiary złożone do puszek - przeznaczymy dla naszych parafii na Ukrainie i w Rosji, w których pracują nasi współbracia.
 9. Za tydzień przed kościołem młodzież ze wspólnoty oazowej będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz tradycyjne kapucyńskie opłatki z miodem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rekolekcje zimowe i wakacyjne młodzieży.
 10. Od następnej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii, tzn. w kościele farnym - Rekolekcje Adwentowe: wszystkie msze św. z nauką ogólną, a po wieczornej mszy św. - nauka dla małżonków i rodziców. Dalsze szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 11. Na furcie i w zakrystii są do nabycia opłatki i świece wigilijne.
 12. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ, do którego jak co roku można składać artykuły żywnościowe trwałe. Przygotujemy z nich paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
 13. Burmistrz Sędziszowa zaprasza dziś na III Rodzinną Zabawę Mikołajkową oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy. Rozpoczęcie o godz. 15.00 przed Ratuszem. Atrakcją będzie oficjalne zapalenie świątecznej iluminacji.
 14. Jak zauważyliście został zainstalowany nowy system wyświetlania pieśni. Poprzedni zaczął się psuć i wymagał zmiany. Mamy nadzieję, że obecny będzie bardziej niezawodny i pomoże lepiej uczestniczyć i przeżywać liturgię. Dziękujemy serdecznie ofiarodawcom, którzy pomogli w części sfinansować tę inwestycję.

Rekolekcje Adwentowe w kościele farnym
10-12 grudzień 2017 r.
(niedziela, poniedziałek, wtorek)

Niedziela - 10.12.2017:

6:30 Msza św. z nauką ogólną

8:00 Msza św. z nauką ogólną

9:15 Msza św. z nauką ogólną

10:30 Msza św. z nauką ogólną

12:00 Msza św. z nauką ogólną

18:00 Msza św. z nauką ogólną
Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców

Poniedziałek - 11.12.2017:

8:00 Msza św. z nauką ogólną /spowiedź dla chorych i starszych/
Po mszy św. nauka dla chorych i starszych

10:30 Msza św. z nauką dla Szkół Podstawowych

18:00 Msza św. z nauką ogólną
Po mszy św. nauka dla małżonków i rodziców

Wtorek - 12.12.2017:
8:00 Msza św. z nauką ogólną

18:00 Msza św. z nauką ogólną i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

Spowiedź adwentowa odbędzie się w sobotę 23 grudnia 2017 r.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok