Ogłoszenia duszpasterskie


21. Niedziela Zwykła - 27.08.2017 r.

 1. Zgodnie z zarządzeniem Kurii Diecezjalnej dziś po każdej mszy świętej, będą zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych na wskutek wichur i nawałnic w północnej Polsce. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
 2. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła
  – we wtorek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  – w piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Jest to I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9.00. Wieczorem o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe.
  – w sobotę – zapraszamy wieczorem na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00, później msza święta dla wspólnoty Żywego Różańca, zmiana tajemnic różańcowych i różaniec pokutny z procesją do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym.
 3. W sobotę, 2 września, o godz. 10:00 na rynku sędziszowskim rozpocznie się Narodowe Czytanie „Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.
 4. W przyszłą niedzielę w Parku BUCZYNA w Górze Ropczyckiej, w godz. 17.00 – 19.00 odbędzie się Plenerowy Koncert Muzyki Klasycznej i Filmowej. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 5. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie informuje, że od 1 sierpnia można pobierać i składać wnioski na kolejny okres świadczeniowy 2017/2018 w sprawie ustalenia prawa do:
  – świadczenia wychowawczego tzw. 500 plus
  – świadczeń z funduszu alimentacyjnego- 
  oraz świadczeń rodzinnych
  Wnioski oraz wszelkie informacje dostępne są w siedzibie Ośrodka.
 6. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego ostatniego tygodnia wakacji.

Komunikaty Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

 1. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Radio Via będzie transmitować uroczystość.
 2. W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, powodując ogromne zniszczenia i szkody – prosimy o przeprowadzenie w najbliższą niedzielę (27 sierpnia br.) po każdej Mszy św. zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek tej klęski żywiołowej. Zebrane pieniądze prosimy przesłać do Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 3. We wtorek, 29 sierpnia odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Marszu Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 17.30, a po niej o godz. 18.30 wyjście sprzed kościoła i przejście ul. 3-Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek. Zapraszamy do udziału.
 4. Kongregacje katechetyczne odbędą się dla kapłanów: 30 sierpnia (środa) o godz. 13.30 w Rzeszowie DD „Tabor" oraz 31 sierpnia (czwartek) o godz. 13.30 w Jaśle – Farze. Spotkanie dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich: 30 sierpnia (środa) o godz. 13.30 w Instytucie, Rzeszów, ul. Witolda 11a. Szczegółowe informacje na stronie www.wk.rzeszow.pl
 5. W piątek, 1 września rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. W poniedziałek, 4 września rozpoczynamy również nowy rok szkolny i katechetyczny. Podejmijmy wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z rodzicami, nauczycielami i władzami samorządowymi.
 6. Ruch Światło-Życie wraz z gałęzią rodzinną Domowego Kościoła pragnie dziękować Bogu za dar rekolekcji wakacyjnych a także rozpocząć nowy rok pracy i formacji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny z całej diecezji do katedry rzeszowskiej 2 września na godzinę 10.00, aby słuchać świadectw rekolekcyjnych, uczestniczyć w Eucharystii oraz we wspólnej Agapie przy posiłku i zabawach integracyjnych. Zakończenie o godzinie 14.30.
 7. Fundacja im. Rodziny Ulmów „SOAR" zaprasza do wzięcia udziału w koncercie dnia 3 września br. o godz. 19.00 na stadionie w Kolbuszowej w ramach II edycji Festiwalu Psalmów Dawidowych „Honorując Sprawiedliwych". W tym roku głównym wykonawcą będzie Piotr Rubik wraz z Chórem i Orkiestrą Symfoniczną. Wystąpi również chór z Sanoka Soul i skrzypaczka Magdalena Kołcz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy tylko zorganizować dojazd na własny koszt. Dla grup zorganizowanych jest do dyspozycji 3 500 miejsc siedzących, dlatego należy niezwłocznie zgłosić i potwierdzić liczbę osób chętnych do wzięcia udziału w koncercie. Należy potwierdzić udział na adres: p. Ewa Kopeć, tel. 695 – 728 – 454, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 8. W dniach 7-12 września przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej „Moje Niepokalane Serce zwycięży". Rozpoczęcie 7. września (czwartek) o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św., o godz. 19.15 Koncert. W kolejne dni: w piątek o godz. 12.00 Msza św. dla uczniów szkół podstawowych, w sobotę o godz. 9.00 dla chorych, w poniedziałek o 12.00 Msza św. dla szkół ponadgimnazjalnych. W kolejne dni wieczorem na godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy: w piątek – Róże Różańcowe, w sobotę – Grupy Apostolskie, Ruchy i Stowarzyszenia, w poniedziałek – młodzież do bierzmowana i grupy młodzieżowe, (po Mszy św. czuwanie modlitewne), we wtorek, 12 września – służby mundurowe, władze, rodziny i parafie Rzeszowa – przewodniczy Ks. abp Marek Jędraszewski z Krakowa (po Mszy św. koncert).
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z parafii Rzeszowa odbędzie się 11 września 2017 r. od godz. 17.30 w "Ogrodach Bernardyńskich" przy sanktuarium MB Rzeszowskiej. W programie spotkania: przygotowanie do liturgii: Zespół „Arkadio", Eucharystia, Czuwanie modlitewne – prowadzi Zespól Arkadio. Zakończenie ok. 20.30.
 10. W poniedziałek, 11 września br., Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu zaprasza na spotkanie Rodziny Radia Maryja oraz transmisje: Mszy Świętej w TV Trwam i Radio Maryja oraz Rozmów Niedokończonych. W programie: 17.30 – Program słowno – muzyczny, 18.00 – Modlitwa Anioł Pański, 18.20 – Msza Święta, 21.30 – 23.35 – Rozmowy niedokończone. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału w tym wydarzeniu.
 11. Kino „Zorza" w Rzeszowie zaprasza na blok filmowy z racji XIV Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja", w dniach 6-7 września (środa – czwartek) od godz. 16.00. Bilety w cenie 7 zł. Szczegóły w załączonej informacji i na stronie Kina http://www.kinozorza.pl/

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok