Ogłoszenia duszpasterskie


1 Niedziela Adwentu - 28.11.2021

  1. W ubiegłą niedzielę na zbiórkę funduszy, na rzecz migrantów, ofiarowaliście 2539 zł, a na prace remontowe 14371 zł.
  2. W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

We wtorek Święto św. Andrzeja Apostoła. W naszej wspólnocie swój dzień imienin obchodzą bracia Andrzej Pecyna, posługujący na furcie klasztornej i nowicjusz br. Andrii Bahdanovich. Msza św. w ich intencji we wtorek o godzinie 6:30.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawergo, prezbitera jest to pierwszy piątek miesiąca do chorych, z posługą sakramentalną, udamy się od godz. 9:00.

  1. Od poniedziałku Msze święte roratne o godzinie 6:30.Tego też dnia rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny jak również świece wigilijne Caritas są dostępne w zakrystii i na furcie klasztornej.
  3. W niedzielę, 5 grudnia br. będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach wspierając Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek. 
  4. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia,nastąpi zakończenie Roku św. Józefa obchodzonego w Kościele powszechnym. Z tej racji na wieczornym nabożeństwie celebrować będziemy liturgię przyjęcia szkaplerza św. Józefa przez osoby, które zdeklarowały takie pragnienie zapisując się w zakrystii, a po Eucharystii ponowimy akt zawierzenia św. Józefowi.
  5. Za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ, do którego można składać środki czystości i artykuły żywnościowe trwałe przeznaczone na przygotowanie paczek dla potrzebujących. Dziękujemy także za ofiary pieniężne składane do skarbony dla ubogich.
  6. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok