Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • Uroczystość Jeusa Chrystusa Krola Wszechświata - 24.11.2021 r.

Uroczystość Jeusa Chrystusa Krola Wszechświata - 24.11.2021 r.

 1. W ubiegłą niedzielę ofiarowaliście na pomoc Kościołowi w Libanie 3044 zł.
 2. Dzisiaj o godz 18:00, serdecznie zapraszamy, wraz z br. Wiesławem Marcem oraz młodzieżą Oazową na mini koncert i do wspólnego wielbienia Boga muzyką i śpiewem.
 3. W liturgii tego tygodnia:

W poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

W środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

W piątek wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera

W sobotę wspomnienie św. Franciszka Frasaniego, prezbitera. Po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla wspólnoty Żywego Różańca.

 1. Przyszła niedziela - jest I Niedzielą Adwentu. Myślą przewodnia nowego roku liturgicznego, który rozpoczniemy jest hasło: Posłani w pokoju Chrystusa. Od przyszłej niedzieli będzie można się zaopatrzyć w poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą dostępne w zakrystii i na furcie klasztornej.
 2. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ, do którego jak co roku,można składać środki czystości i artykuły żywnościowe trwałe. Dziękujemy także za ofiary pieniężne składane do skarbony dla ubogich.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. ogłoszona przez Abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach, których ta trudna sytuacja bezpośrednio dotyczy, o mądre, dobre i pokojowe rozwiązanie tej sytuacji. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych oraz jako pomoc tym uchodźcom, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
 4. I jeszcze informacja, związana z remontem. Od dziś zwiększyła się powierzchnia parkingowa na terenie klasztoru, częściowo nawet zadaszona. Choć jest jeszcze nie w pełni wykończona, ale można z niej korzystać, jak również z bramy w murze znajdującej się przy furcie klasztornej, która za dnia będzie otwarta.
 5. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok