Ogłoszenia duszpasterskie


31 Niedziela Zwykła - 31.10.2021 r.

  1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte w porządku niedzielnym. Tego dnia, jak również w dzień zaduszny, we wtorek, można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej. Ponadto za nawiedzenie cmentarza i przynajmniej myślną modlitwę za zmarłych, z zachowaniem zwykłych warunków odpustu, wierni mogą zyskać odpust i ofiarować go w intencji zmarłych. Można to uczynić w dniach od 1 do 8 listopada. Penitencjaria apostolska podtrzymała swoją ubiegłoroczną decyzję dotyczącą odpustów za zmarłych również na ten rok. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W Uroczystość Wszystkich Świętych w Farze sędziszowskiej dodatkowa Msza św. w intencji naszych bliskich zmarłych o godzinie 14:00 po niej udamy się w procesji na cmentarz komunalny aby tam modlić się za zmarłych modlitwą różańcową.

Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski: Mając na uwadze troskę o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie  maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych.

We wtorek, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Msze święte rano o 6:00, 7:15, 8:30, wieczorna o 18:30.

W środę wspomnienie wszystkich zmarłych Zakonu Serafickiego.

W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godziny 9:00.

  1. Modlitwa różańcowa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 16:30. Kartki wypominkowe, z imionami naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii i na furcie.
  2. Szkoła życia chrześcijańskiego i ewangelizacji świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła zaprasza na weekendowe spotkanie formacyjno - modlitewne dla osób dorosłych, które odbędzie się w dniach 5 - 7 listopada w Domu Rekolekcyjnym „Kana” w Czarnej Sędziszowskiej. Informacja na temat zapisów na plakacie informacyjnym.
  3. Urząd Miejski w Sędziszowie Młp. informuje, że w niedzielę 31 października oraz dniu Wszystkich Świętych zmieniona zostaje organizacja ruchu  przy cmentarzu komunalnym. Ul. Ks. S. Maciąga  oraz ul. Kapucyńska będą d rogami jednokierunkowymi.
  4. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok