Ogłoszenia duszpasterskie


26. Niedziela Zwykła - 01.10.2017 r.

 1. Z okazji nadchodzącej Uroczystości św. Franciszka - zapraszamy dziś po południu w godzinach 14.00 – 19.00 na odwiedzenie ogrodów klasztornych i spotkanie z nami oraz na mały poczęstunek: ciastko, herbata, kawa cappuccino, a dla dzieci inne słodkości.
  O godz. 15.00 msza święta dla młodzieży oazowej i wszystkich młodych, którzy chcieliby się włączyć w formację oazową, a później spotkanie przy ognisku i zabawy integracyjne.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe przez cały październik o godz. 18.00.
  Do prowadzenia różańca zapraszamy:
  – w poniedziałki – Kwiatki św. Franciszka oraz inne dzieci
  – we wtorki – FZŚ
  – w środy – Ministrantów
  – w czwartki – Grupę Modlitwy św. o. Pio
  – w piątki – Młodzież oazową i harcerzy
  – w soboty – Żywy Różaniec
  w niedziele - Braci nowicjuszy
 3. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia:
  – w poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  – w środę – Uroczystość Odpustowa Św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona i założyciela Trzech Zakonów.
  Msze święte, jak w dzień powszedni z dodatkową eucharystią o godz. 10.00. Wieczorem suma odpustowa wraz z procesją o godz. 18.30. Słowo Boże przez cały dzień głosi kaznodzieja z Zakonu OO. Dominikanów.
  W przeddzień czyli we wtorek, po mszy świętej wieczornej - zapraszamy na nabożeństwo Transitus – celebrację pamiątki śmierci św. Franciszka.
  – w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie, o godz. 18.00 – suma odpustowa.
  – w piątek – to I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
  – w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję – „Różaniec do granic". Można się wybrać do parafii będącej na granicy państwa, aby tam o godz. 14.00 modlić się odmawiając 4 części różańca za ojczyznę i cały świat.
  Ponieważ nie wszyscy będą mieli tę możliwość wyjazdu, zapraszamy (w sobotę) do naszego kościoła na godz. 17.00. Odmówimy najpierw 3 części różańca, później msza święta i procesja fatimska do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym z rozważaniem IV-ej części różańca. Prosimy przynieść ze sobą lampiony lub świece.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej ojczyźnie Dzień Papieski zatytułowany – „Idźmy naprzód z nadzieją".
 5. Liturgiczna Służba Ołtarza, zaprasza wszystkich chłopców po trzeciej klasie szkoły podstawowej do swojej wspólnoty. Zapisy w zakrystii.
 6. Spotkanie wspólnoty FZŚ odbędzie się w przyszłą niedzielę. O godz. 13.30 wyjazd autokarem sprzed klasztoru na mszę św. do Wielopola Skrzyńskiego.
 7. Msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 8. Rok temu przeżywaliśmy Jubileusz 250 lat konsekracji naszego kościoła. Pamiętamy jeszcze te uroczystości. Dziś przed kościołem jest możliwość nabycia pamiątkowych zdjęć oraz płyt ze wszystkimi zdjęciami i filmem DVD z tych uroczystości i Pikniku Jubileuszowego na podwórku i ogrodzie. Zachęcamy do wzięcia ze sobą tych zdjęć i płyt, aby została w naszych rodzinach pamiątka z tych wielki wydarzeń. Ofiarą za te pamiątki jest dobrowolna kwota przeznaczona na remont klasztoru. Będzie to taka Wasza cegiełka, aby odnowić klasztor. Jednocześnie dziękujemy panom: Ryszardowi Ciołkosz i Jackowi Głód za przygotowanie zdjęć i filmu. Bóg zapłać!
 9. Komunikat Ministra Prowincjalnego, brata Tomasza Żaka w związku z zakończeniem procesu beatyfikacyjnego Czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby.

Drodzy Bracia i Siostry,

jako Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, pragniemy podzielić się z wami radością z zakończenia procesu beatyfikacyjnego naszego współbrata Serafina Kaszuby. Stało się to, kilka dni temu, 26 września, gdy Ojciec Święty Franciszek podpisał dekret o heroiczności jego cnót i przyznał mu tytuł: Czcigodnego Sługi Bożego.

Alojzy Kaszuba, w Zakonie: Serafin, urodził się 17 czerwca 1910 roku w Zamarstynowie, który obecnie jest dzielnicą Lwowa. W 1928 roku wstąpił do Zakonu Kapucynów, a 5 lat później przyjął świecenia kapłańskie. Jako wędrowny duszpasterz, z narażeniem wolności i życia, służył wiernym, głosząc Ewangelię i udzielając sakramentów świętych. Za działalność ewangelizacyjną był represjonowany przez władze sowieckie, szkalowany w gazetach, pozbawiony praw, więziony i skazany na wygnanie. Działał na Wołyniu, Ukrainie, Syberii i w Kazachstanie. Całkowicie zdany na Bożą Opatrzność niósł ludziom Boga nie zważając na konsekwencje, zmęczenie i zdrowie. Zmarł we Lwowie dnia 20 września 1977 roku podczas modlitwy brewiarzowej.

Proces Czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby został zakończony, zaś jego beatyfikacja będzie możliwa, gdy za jego przyczyną dokona się cud. Zachęcamy więc do modlitwy o jego rychłą beatyfikację, jak również do polecania Panu Bogu waszych ważnych spraw przez jego wstawiennictwo. Obyśmy już niebawem mogli się cieszyć wyniesieniem do chwały ołtarzy tego niewątpliwie niestrudzonego Apostoła miłosierdzia.

Brat Tomasz Żak
Minister Prowincjalny

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok