Ogłoszenia duszpasterskie


27. Niedziela Zwykła - 08.10.2017 r.

 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek z okazji Dnia Papieskiego na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla uzdolnionej i potrzebującej młodzieży.
 2. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia:
  – w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz współbrat brat Bogdan Borczuch, furtian klasztoru i posługujący ubogim. Dziękując Bogu za jego powołanie i posługę będziemy modlić się w jego intencji na mszy świętej o godz. 7:00.
  – w czwartek – wspomnienie św. Serafina z Montegranaro, zakonnika
  – w sobotę – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
 3. W czwartek w kościele parafialnym o godz.16:00 będzie msza św. w int. nauczycieli, pracowników Oświaty i emerytów szkolnictwa z naszej gminy.
 4. W piątek, 13 października – ks. Proboszcz zaprasza na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. będzie o godz. 18:00, następnie różaniec, homilia i procesja wokół rynku. W tym dniu ks. bp Edward Białogłowski obchodzi imieniny – pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.
 5. W niedzielę, 15 października, przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Duszpasterze parafii farnej zapraszają rodziców, którzy doświadczyli bolesnej sytuacji utraty dziecka: poprzez jego przedwczesną śmierć, przedwczesny poród, poronienie, aborcję, którzy nie zdążyli go przytulić i nie dane im było wspólnie przejść przez życie. W ich intencji różaniec o 17.30, a następnie Eucharystia i procesję uczestników na cmentarz. Na procesję można przynieść symboliczny znicz.
 6. W następną niedzielę 15 października odbędzie się, jak co roku liczenie wiernych. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na planowane prace remontowe klasztoru.
 7. Intencje wypominkowe za zmarłych z naszych rodzin można składać w zakrystii.
 8. Na stoliku za ławkami znajdują się płyty z filmem oraz ze zdjęciami z ubiegłorocznego Jubileuszu 250-u lat konsekracji naszej świątyni. Prosimy o zabranie ich na pamiątkę tego znacznego wydarzenia.
 9. Kino Jedność w Sędziszowie Młp. zaprasza na film „Dwie korony" przedstawiający niezwykłe życie św. Maksymiliana Kolbe. Film będzie grany w terminie: 13-17 i 20-24 października.
 10. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 INFORMACJE DIECEZJALNE

 1. W niedzielę, 8 października przeżywamy będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją". Główne uroczystości odbędą się w Rzeszowie w Parku Papieskim. Od godz. 12.00 wioska papieska, o godz. 15.00 Msza św. w katedrze rzeszowskiej, po Mszy św. koncert Pueri Cantores i koncert Mietka Szcześniaka. W tym dniu także odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz papieski. W Kurii czynne będzie Biuro Dnia Papieskiego. Prosimy, by do godz. 20.30 telefonicznie poinformować Biuro o zebranej kwocie (tel. 17 – 852 44 19 lub 602 667 694).
 2. W poniedziałek, 9 października zapraszamy Siostry Zakonne na spotkanie formacyjne: o godz. 9.00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie, o 15.00 przy jasielskiej Farze. Mszy św. w Rzeszowie będzie przewodniczył biskup Edward Białogłowski.
 3. Zapraszamy serdecznie na uroczystość Zawierzenia Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej, która odbędzie się w środę, 11 października 2017 r. w bazylice OO. Bernardynów, ul. Sokoła 8 o godz. 18.30. W programie: Msza święta o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Akademickim, zawierzenie Matce Bożej i agapa.
 4. Kino „Zorza" w Rzeszowie zaprasza 11 października o godz. 19.00 na przedpremierową projekcję filmu „Dwie korony", opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Szczegóły na stronie www.kinozorza.pl oraz pod tel. 17 853 26 37.
 5. W piątek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda. Prosimy o modlitwę w Jego intencji w czasie Mszy św. w piątek i niedzielę. Księży, którzy pragną osobiście złożyć życzenia Solenizantowi, zapraszamy do Kurii we wtorek, 10 października, na godz. 19.30.
 6. W sobotę 14 października Porozumienie Podkarpackich Organizacji Chrześcijańskich, Narodowych i Patriotycznych zaprasza na manifestację w obronie chrześcijaństwa i suwerenności Polski. W programie: godz. 12.00 Msza św. w kościele św. Krzyża, po Mszy św. przemarsz ulicami: 3 Maja, Kościuszki, Słowackiego, Szopena pod pomnik Pamięci Żołnierzy AK, tam wystąpienia i przyjęcie apelu. Przesyłamy plakat do zawieszenia w gablotce i prosimy o poinformowanie wiernych o tej manifestacji.
 7. W związku ze świętem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 22 października 2017 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. W programie: poświęcenie obrazu pt. „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia" oraz relikwiarza przygotowanego w formie krzyża na relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – duszpasterza i kapelana służby zdrowia; Msza św., której będzie przewodniczył Biskup Kazimierz Górny; po Mszy, w Domu Strażaka w Mrowli recital wokalno-instrumentalny pt. „Dziękujemy". Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl
 8. W niedzielę, 15 października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym, wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka, zapraszamy do kościoła farnego w Rzeszowie w sobotę, 14 października na godz. 17.30. W programie: Różaniec, Msza św. z kazaniem i wykład na temat przeżywania żałoby. Duszpasterzy parafii oddalonych od Rzeszowa zachęcamy do zorganizowania podobnych wydarzeń w swoich wspólnotach.
 9. W niedzielę, 15 października odbędzie się liczenie wiernych: dominicantes i communicantes. W parafiach, gdzie w sobotę odprawiana jest Msza św. niedzielna prosimy dołączyć liczenie wiernych także z tej Mszy św. Wypełniony formularz (także część dotyczącą działalności bibliotecznej parafii) prosimy odesłać do Kurii do końca października 2017 r.
 10. DD „Tabor" zaprasza na rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych w sobotę, 14 października. Prowadzi O. Remigiusz Recław SJ. Szczegóły na plakacie. Rozpoczęcie o godz. 9.00.
 11. Męska Grupa przy parafii OO. Pijarów w Rzeszowie zaprasza na spotkanie mężczyzn w sobotę, 14 października, o godz. 19.30 w kościele św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. W programie: uwielbienie Boga, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała i świadectwo, które wygłosi Andrzej Duffek, gdański przedsiębiorca i oddany kibic Lechii Gdańsk. Serdecznie zapraszamy.
 12. KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza do udziału w najbliższych wydarzeniach, mających na celu kształtowanie członków i liderów oddziałów parafialnych: Rekolekcje "Start w KSM" dla wszystkich (klasa 7, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) 27-29 października – w Przybyszówce; 3-5 listopada – w Lipinkach. Dni Formacyjne I-go stopnia – 13 – 15 października – w Przybyszówce (minimalny wiek – 16 lat rocznikowo). Warsztaty dla muzycznych – 13 – 15 października – w Przybyszówce (dla wszystkich, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności muzyczne). Szczegółowe informacje i zapisy na stronie http://ksm.rzeszow.pl oraz drogą telefoniczną: Ks. Tomasz Ryczek – tel. 724 760 750; Zarząd KSM – tel. 606 230 803.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok