Ogłoszenia duszpasterskie


4 Niedziela Adwentu - 20.12.2020 r.

 1. Dzisiaj po każdej mszy świętej do południa oraz w godzinach 15.00 – 17.00 zapraszamy na Kiermasz Kapucyński na placu przed kościołem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na utrzymanie naszej Wspólnoty i prace remontowe w klasztorze. Dziękujemy Wam za wsparcie naszego klasztoru.
  Również w dniu dzisiejszym wspólnota młodzieży oazowej rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazdy formacyjne. Bóg zapłać za wsparcie młodzieży.
 2. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na jałmużnę adwentową. Można składać artykuły spożywcze trwałe i środki czystości.
 3. Przed Świętami spowiadamy w naszym kościele: od poniedziałku do środy w godz.: 6.00 do 20.00, a w wigilię do godz. 12.00.
 4. Przy ołtarzu św. Józefa (od strony zakrystii) jest możliwość nabrania wody święconej.
 5. W czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 6.30 i msza św. o godz. 8.00. W Wigilię swoje imieniny obchodzi brat Adam Kuczyński – zakrystianin w naszym kościele. O godz. 6.30 Msza święta w jego intencji
  Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wieczerzy Wigilijnej: z modlitwą, czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Niech to będzie czas pojednania się w rodzinach i wobec innych.
 6. Aby dać możliwość, jak największej liczbie wiernych, wziąć udział w nocnej Mszy świętej tzw. Pasterce, zapraszamy do naszego kościoła na Msze o godz.: 20.00; 22.00 i 24.00. Przed godziną 20.00 zgodnie z naszym zakonnym zwyczajem wniesiemy uroczyście do kościoła figurkę Dzieciątka Jezus.
 7. W piątek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte wg porządku niedzielnego. Od soboty przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużeniem dnia Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  Przez cały czas oktawy zapraszamy do naszego kościoła na uroczyste nieszpory: w I i II Dzień Świąt - o godz. 16.30, a w pozostałe dni - o 17.00.
 8. W sobotę – Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedzielę. O godz. 11:30 będzie poświęcenie owsa. W tym dniu swoje imieniny obchodzi brat Szczepan Król - opiekun ministrantów, duszpasterz FZŚ w Dębicy i Mielcu, spowiednik sióstr zakonnych. Zapraszamy na Msze św. w jego intencji o godz. 10.00.
 9. W niedzielę – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Dodatkowa msza św. dla FZŚ o godz. 14.00. Po każdej mszy świętej błogosławieństwo rodzin.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w sobotę – 2 stycznia.
 11. Życzymy pełnej miłości Wieczerzy Wigilijnej. Niech Boża Miłość i Pokój zagości w Waszych sercach.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok