Ogłoszenia duszpasterskie


30. Niedziela Zwykła - 29.10.2017 r.

  1. W związku ze zmianą czasu, od jutra, nabożeństwa różańcowe będą odprawiane o godz. 17:00, a wieczorne msze św. w dni powszednie będą celebrowane o godz. 17:30. Prosimy o uwzględnienie tej zmiany, szczególnie tych, którzy już wcześniej zamówili intencje mszalne.
  2. W środę (1 listopada) obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia msze św. jak w niedzielę. O godz. 14:00 dodatkowa msza św. w Farze sędziszowskiej, a po niej procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. W naszym kościele o godz. 16.30 nieszpory z Uroczystości Wszystkich Świętych.
  3. W czwartek (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00, 8:00 i 17.30. O godz. 17.00 nieszpory za zmarłych. 1 i 2 listopada za nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla bliskich zmarłych, za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Zwykłe warunki uzyskania odpustu: warunkiem koniecznym jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; Komunia św.; pobożne nawiedzenie cmentarza; odmówienie: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św.
  4. W piątek (3 listopada), obchodzimy Wspomnienie Zmarłych Braci, Sióstr, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. Zapraszamy na różaniec i mszę wieczorną.
  5. W zakrystii przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się przez cały listopad: w dni powszednie na mszy świętej o godz. 7.00 lub w niektórych dniach o 17.30 oraz na różańcu o godz. 17.00.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek chorzy będą odwiedzani z Najświętszym Sakramentem od godz. 9:00. W sobotę o godz. 17.00 różaniec, msza św. w intencji wspólnoty Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Młodzież z grup parafialnych w naszej Parafii Farnej chce w chrześcijański sposób przeżyć Uroczystość Wszystkich Świętych i dlatego w najbliższą sobotę i niedzielę odwiedzą domy naszej parafii ze śpiewem i wierszami, aby przypomnieć postacie najbardziej znanych świętych. Ofiary złożone im przy tej okazji będą wykorzystane na przygotowanie Jasełek.
  8. Pan Burmistrz informuje , że dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Ludowym w Wolicy Piaskowej odbędzie się zebranie wiejskie, a za tydzień 5 listopada o godz. 15:00 będzie zebranie w świetlicy przedszkola w Wolicy Ługowej. Spotkania te będą dotyczyły konsultacji w sprawie przyłączenia tych miejscowości do miasta Sędziszowa Młp.
  9. W związku ze spodziewanymi utrudnieniami i dużym ruchem przy cmentarzach w najbliższych dniach Policja prosi o szczególną ostrożność zarówno pieszych jak i kierowców. W okolicach cmentarza ruchem będą kierować policjanci i członkowie Związku Strzeleckiego. Komenda Policji apeluje, by zwrócić uwagę na zmianę organizacji ruchu w rejonie cmentarza i bezwzględnie się do niej stosować, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych przy cmentarzu samochody zostawiać na innych parkingach w mieście. Przypominamy pieszym - o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
  10. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Na najbliższe dni zadumy nad życiem i śmiercią – przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok