Ogłoszenia duszpasterskie


7 Niedziela Zwykła - 23.02.2020 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace remontowe w klasztorze. Bóg zapłać!
  W związku z przygotowaniem WNIOSKU o pozyskanie środków na remont klasztoru, prosimy o wypełnienie ANKIETY dotyczącej planowanych w klasztorze działań edukacyjno-kulturalnych.
  Ankieta znajduję się na stoliku za ławkami, można ją także wypełnić bezpośrednio przez internet, znajduje się ona na naszej stronie klasztornej. W formie papierowej można ją składać do pojemnika za ławkami. Ankietę jest anonimowa. Można ją składać do środy. Dziękujemy.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Hasło tegorocznego Tygodnia brzmi: "Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach". Kościół wzywa nas do modlitwy oraz do abstynencji, w intencji o uwolnienia od tego nałogu bliskich czy znajomych.
 3. W najbliższą środę, 26 lutego, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową będą w następujących godzinach: 6:00, 7:15, 8:30 i 17:30. Podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta. Do jego przestrzegania zobowiązani są wierni między 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
 4. Pomocą w dobrym przeżyciu tego czasu mogą być proponowane w naszym kościele:
  - całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;
  - modlitwa brewiarzowa z naszą wspólnotą zakonną w dni powszednie o godz. 12.00;
  - koronka do Miłosierdzia Bożego – każdego dnia o godz. 15.00;
  - droga krzyżowa – odprawiana w piątki po Mszy św. o 8:00 i po Mszy o 17:30;
  - gorzkie żale z kazaniem pasyjnym – celebrowane w soboty o godz. 16:30;
  - możliwość złożenia ofiary na ubogich do kosza na jałmużnę lub do skarbony.
 5. W Środę Popielcową rozpoczynają się Misje Święte w parafii Miłosierdzia Bożego. Natomiast w parafii farnej Misje odbędą się w terminie: 7 – 15 marca. Zachęcamy do uczestnictwa w tym ważnym czasie Misji Świętych.
 6. Brat Wiesław zaprasza do scholi wszystkich, którzy chcieliby śpiewać podczas Triduum Paschalnego. Pierwsze spotkanie - spotkanie organizacyjne - odbędzie się we wtorek, 25 lutego, o godzinie 18:00, w sali św. Franciszka.
 7. W piątek, 28 lutego odbędą się uroczystości związane z 537 Rocznicą Nadania Praw Miejskich. O godz. 12.00 w kościele farnym będzie celebrowana Eucharystia w intencji mieszkańców miasta i gminy Sędziszów Małopolski. Następnie w Domu Kultury odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której zostaną przyznane tytuły: honorowy i zasłużony Obywatel Miasta Sędziszów Małopolski.
 8. W sobotę Msza święta wieczorna dla wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Burmistrz Sędziszowa informuje, że do 7 marca przeprowadzana jest rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na następny rok szkolny.
 10. Przewodnicząca Osiedla Wolica Piaskowa prosi właścicieli działek o przegląd prywatnych lasów na ulicy Wolickiej w kierunku Boreczku (przed autostradą) i wykonanie niezbędnych cięć. Niektóre drzewa stanowią potencjalne zagrożenie w czasie wiatrów.
 11. Beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 7 czerwca w Warszawie. Jeśli ktoś chciałby się na nią wybierać można zapisać się w zakrystii kościoła farnego, aby uzyskać kartę wstępu.
 12. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazania 1% na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio (nr KRS: 0000217272) lub na rzecz leczenia pana Andrzeja Nogi z Wolicy Ługowej (nr KRS: 0000231088). Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach na stoliku za ławkami i na tablicy ogłoszeń.
 13. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok