Ogłoszenia duszpasterskie


6 Niedziela Zwykła - 16.02.2020 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary na prace remontowe w klasztorze.
 2. W tym tygodniu:
  - w poniedziałek – o godz. 17.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odczytaniem intencji wiernych
  - we wtorek – o godz. 17.00 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy i msza św. w intencjach zanoszonych przez wiernych
  - w środę – o godz. 17.00 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Józefa
  - w czwartek – msza święta wieczorna w intencji o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Serafina Kaszuby
  - w sobotę – święto Katedry św. Piotra
  - w przyszłą niedzielę – msza św. o godz. 14.00 dla FZŚ i spotkanie formacyjne
 3. Sołtys sołectwa Zagorzyce Górne oraz Grupa Obrzędowa „Droby Zagorzkie” zapraszają mieszkańców Sędziszowa Małopolskiego i okolic na swój występ, który odbędzie się dnia 20 lutego, tj. w czwartek, o godz. 17.00 w Domu Kultury w Sędziszowie. Wstęp: wolne datki przeznaczone na leczenie chorego Wojtusia Błasia z Zagorzyc.
 4. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Przedmieście w Sędziszowie Małopolskim zaprasza na zebranie mieszkańców Osiedla Przedmieście w dniu 21 lutego 2020 roku tj. w piątek, o godz. 17.30, w sali teatralnej Szkoły Podstawowej nr. 2 w Sędziszowie Małopolskim, przy ul. Ks. Maciąga 3.
 5. Burmistrz Sędziszowa Młp. przypomina, że do dnia 2 marca bieżącego roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wszelkie informacje i druki wniosków są do uzyskania w Ratuszu, w pokoju nr 9.
 6. Jeżeli ktoś wybiera się na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy w dniu 7 czerwca br., to prosimy, by do Środy Popielcowej zgłosić w zakrystii kościoła Miłosierdzia Bożego zapotrzebowanie na karty wstępu na Plac, czy miejsca parkingowe.
 7. Zachęcamy do wzięcia udziału w Misjach Parafialnych w kościele Miłosierdzia Bożego przed uroczystością konsekracji kościoła, w dniach: 26 luty – 4 marca. Program Misji znajduje się na ulotkach za ławkami.
 8. Zgodnie z wymogami prawa kościelnego – kan. 1043 Kodeksu Prawa Kanonicznego dotyczącymi zbadania opinii wiernych o kandydacie do święceń, informujemy, że kleryk Tomasz Jordan, s. Henryka i śp. Joanny, z parafii farnej - ma przyjąć święcenia diakonatu. Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o nim coś, co czyniłoby go niegodnym święceń, jest w sumieniu zobowiązany niezwłocznie powiadomić o tym ks. Proboszcza lub bpa Ordynariusza. Należy jednak pamiętać, że złożenie fałszywego zeznania byłoby zniesławieniem kandydata, a to pociągałoby za sobą obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Zachęcamy do modlitwy za mających otrzymać święcenia diakonatu, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.
 9. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok