Ogłoszenia duszpasterskie


2 Niedziela Zwykła - 19.01.2020 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na prace remontowe w naszym klasztorze. Bóg zapłać!
 2. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. oraz Stowarzyszenie Folklorystyczne ROCHY zapraszają w dniu dzisiejszym, o godz. 17.00 na KONCERT NOWOROCZNY inaugurujący Rok Jubileuszowy 30-lecia Zespołu Pieśni i Tańca ROCHY. Koncert odbędzie się w Domu Kultury w Sędziszowie. Wstęp – wolne datki.
 3. W dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy osobistej i rodzinnej w tej intencji. Zapraszamy także na nabożeństwa wieczorne o godz. 17.00, które będziemy odprawiać w intencji o jedność chrześcijan.
 4. Jutro - 20 stycznia - na mszy świętej o godz. 17.30 będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby, naszego współbrata, Apostoła Wschodu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa w środę, o godz. 17.00. Przy ołtarzu św. Józefa można składać intencje, które przedstawimy Bogu za pośrednictwem św. Józefa.
 6. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  - w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła
  - w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Na mszy świętej o godz. 17.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  - w przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.
 7. W tym tygodniu: 21 i 22 stycznia obchodzimy święto Babci i Dziadka. Z tej racji w najbliższą niedzielę (26 stycznia), o godz. 15.30 zapraszamy na przedstawienie w wykonaniu dzieci ze Scholii Kwiatki św. Franciszka z Asyżu. Szczególnie zaproszone są Babcie i Dziadkowie.
 8. W najbliższą niedzielę FZŚ zaprasza do wspólnej adoracji żłóbka o godz. 13.15, a później na mszę świętą o godz. 14.00 i spotkanie formacyjne.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w zimowej sesji Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji. Odbędzie się ona 31.01-02.02 w Domu Rekolekcyjnym Kana w Czarnej Sędziszowskiej. Są to rekolekcje dla osób dorosłych, które pragną pogłębić swoją wiarę i miłość do Boga. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.
 10. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ropczycach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, którzy pragnęliby zapewnić dzieciom potrzebującym, często osieroconym, porzuconym i osamotnionym - prawdziwy dom, rodzinne ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Szczegółowe informacje można uzyskać w Ropczycach przy ul. Konopnickiej 3, w pokoju 201.
 11. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zwraca się do wszystkich mieszkańców z prośbą o daleko idącą ostrożność, aby nie stać się ofiarą oszustwa, na tzw. metodę „na wnuczka” lub „na policjanta”.
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok