Ogłoszenia duszpasterskie


4 Niedziela Adwentu - 22.12.2019 r.

 1. Składamy też serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli jałmużnę adwentowa w postaci artykułów spożywczych lub ofiar pieniężnych. Przygotowaliśmy z tych darów 50 dużych paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Wielkie Bóg zapłać za Waszą hojność i życzliwość!
 2. Młodzież oazowa rozprowadza dzisiaj przed kościołem sianko na stół wigilijny oraz tradycyjne kapucyńskie opłatki z miodem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne młodzieży. Bardzo dziękujemy za wsparcie młodzieży.
 3. We wtorek - Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 6.30 i jeszcze msza św. o godz. 8.00. Spowiadamy w naszym kościele do godz. 12.00.
  W Wigilię swoje imieniny obchodzi brat Adam Kuczyński – zakrystianin w naszym kościele. O godz. 6.30 Msza święta w jego intencji oraz w intencji dwóch braci solenizantów: brata Dariusza Ciszka – WiceMagistra Nowicjatu, ekonoma domu i ogrodnika, a także w intencji brata Szczepana Króla – opiekuna ministrantów, duszpasterza FZŚ w Dębicy i Mielcu, spowiednika sióstr zakonnych. Dziękujemy im za wszelkie dobro i posługę w naszym klasztorze i kościele, i chcemy życzyć obfitości Bożych Łask na każdy dzień ich życia.
 4. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wieczerzy Wigilijnej: z modlitwą, czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Niech to będzie czas pojednania się w rodzinach i wobec innych. Zapraszamy na Mszę świętą o północy – PASTERKĘ, która odprawimy w intencji przyjaciół i dobrodziejów naszego klasztoru.
  Zgodnie z naszą zakonną tradycją, o godzinie 23.15 wniesiemy procesyjnie do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus. Następnie w chórze zakonnym będziemy celebrować modlitwę liturgiczną - Godzinę Czytań. Serdecznie zapraszamy na kolędowanie z młodzieżą oazową po Pasterce.
 5. W środę - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte wg porządku niedzielnego. Od czwartku przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużeniem dnia Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  Przez cały czas oktawy zapraszamy do naszego kościoła na uroczyste nieszpory: w I i II Dzień Świąt - o godz. 16.30, a w pozostałe dni - o 17.00.
 6. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w czwartekDrugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedzielę. O godz. 11:30 będzie poświęcenie owsa.
  - w piątekświęto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba obchodzi imieniny. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza. W tym dniu tradycyjnie poświęcenie wina na każdej mszy świętej. Dodatkowa msza święta o godz. 14.00 i opłatek dla Grupy Modlitwy św. o. Pio.
  - w sobotę - święto świętych Młodzianków, męczenników. Na mszy świętej wieczornej będziemy błogosławić małe dzieci.
  - w niedzielę – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 7. Życzymy pełnej miłości Wieczerzy Wigilijnej. Niech Boża Miłość i Pokój zagości w Waszych sercach.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok