Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • 2 Niedziela Adwentu - Urocz. MB Niepokalanej - 08.12.2019 r.

2 Niedziela Adwentu - Urocz. MB Niepokalanej - 08.12.2019 r.

 1. Zapraszamy do naszej świątyni na msze roratnie ku czci Matki Bożej - o godz. 6:30.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a konkretnie dla naszych braci Kapucynów, którzy pracują na Ukrainie i w Rosji. Dla nich taka pomoc adwentowa jest wielkim wsparciem w pracy duszpasterskiej.
 3. Harcerki gromadzące się przy naszym klasztorze rozprowadzają przed kościołem własnoręczne wypieki. Koszt ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu zimowego drużyny. Za wszelkie wsparcie ich inicjatywy - serdecznie dziękujemy.
 4. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  - w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła
 5. W sobotę – 14 grudnia, Franciszkański Zakon Świeckich oraz Grupa Modlitwy św. o. Pio będą przeżywali Adwentowy Dzień Skupienia. Rozpoczęcie mszą świętą o godz. 9.00, a zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. W naszej zakrystii i na furcie klasztornej są do nabycia opłatki i świece wigilijne.
 7. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ. Bóg zapłać za składane tam ofiary dla biednych i potrzebujących.
 8. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na prace remontowe w klasztorze.
 9. Nasza prowincja zakonna organizuje w dniach 13-15 grudnia, Adwentowe Dni Skupienia dla chłopców (od 3. klasy gimnazjum) w tutejszym sędziszowskim klasztorze. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby głębiej przeżyć czas adwentu w duchowości świętego Franciszka z Asyżu. Więcej informacji na stronie: www.kapszlak.pl lub u brata Pawła.
 10. Wspólnota Ruchu Światło Życie, Oaza organizuje rekolekcje zimowe dla młodzieży. Odbędą się one w pierwszym tygodniu ferii, czyli od 13 do 17 stycznia 2020 roku w Ochotnicy Dolnej w Gorcach. Koszt rekolekcji i przejazdu to 260 zł. Zapisy będą prowadzone do świąt Bożego Narodzenia na furcie, w zakrystii lub bezpośrednio u br. Pawła.
 11. Nasza prowincja Zakonna organizuje wypoczynek na feriach zimowych dla chłopców w dniach od 20 do 25 stycznia 2020 we Wrocławiu, koszt to dobrowolna ofiara. Więcej informacji i zapisy u br. Pawła.
 12. Na stoliku za ławkami znajdują się ulotki informujące o Duchowym Dziele Pomocy Powołaniom. Jest to propozycja modlitwy w konkretnej intencji za Braci Kapucynów o powołania. Obok znajdują się również ulotki przybliżające nasz zakon. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitewnej inicjatywy.
 13. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok