Ogłoszenia duszpasterskie


1 Niedziela Adwentu - 01.12.2019 r.

 1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – pod hasłem: „Wielka Tajemnica wiary”. Zachęcamy do duchowego przeżywania czasu ADWENTU przez modlitwę i udział w okolicznościowych nabożeństwach adwentowych.
 2. We wszystkie dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie ku czci Matki Bożej, o godz. 6:30 (!!!). Nie zapomnijmy przynieść ze sobą lampionów lub świec.
 3. Przeżywamy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP odmawiając okolicznościową modlitwę na każdej mszy świętej oraz śpiewając Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia codziennie o godz. 7.30 (rano).
 4. W naszej zakrystii i na furcie klasztornej są do nabycia (dziś poświęcone) opłatki i świece wigilijne.
 5. Burmistrz Sędziszowa zaprasza dzisiaj po południu na Rodzinną Zabawę Mikołajkową oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy. Przed Ratuszem, o godz. 15.00 - zostanie zapalona świąteczna iluminacja miasta.
 6. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  - w środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  - w I czwartek miesiąca – nabożeństwo w intencji powołań o godz. 17.00
  - w piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Jest to I piątek miesiąca - od godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną, a o godz. 17.00 - nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  - w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła.
  - w niedzielę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - patronalne święto naszego Zakonu, Franciszkanów Świeckich oraz Ruchu Światło-Życie. O godz. 5.30 (rano) – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  Po mszy świętej o godz. 10.00 do dzieci przyjdzie św. Mikołaj. Gdyby ktoś chciał dołożyć się do pracy św. Mikołaja – to może to uczynić dzisiaj lub w tygodniu w zakrystii.
  Po mszy świętej o godz. 11.30 - akt poświęcenia naszego Zakonu, FZŚ i członków Ruchu Światło-Życie Niepokalanemu Sercu NMP. W tym czasie przypada tzw. „Godzina Łaski”, dlatego po mszy świętej odmówimy różaniec.
 7. W następną niedzielę o godz. 15.00 msza święta dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz dla ich opiekunów.
 8. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce, będą zbierane ofiary na "Potrzeby Kościoła na Wschodzie". Ofiary złożone do puszek - przeznaczymy dla naszych parafii na Ukrainie i w Rosji, w których pracują nasi współbracia.
 9. Z tyłu za ławkami znajduje się kosz na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ, do którego jak co roku można składać środki czystości i artykuły żywnościowe trwałe. Dziękujemy także za ofiary pieniężne składane do skarbony dla ubogich.
 10. Wspólnota Ruchu Światło Życie, Oaza organizuje rekolekcje zimowe dla młodzieży. Odbędą się one w pierwszym tygodniu ferii, czyli od 13 do 17 stycznia 2020 roku w Ochotnicy Dolnej w Gorcach. Koszt rekolekcji i przejazdu to 260 zł. Zapisy będą prowadzone do świąt Bożego Narodzenia na furcie, w zakrystii lub bezpośrednio u br. Pawła.
 11. Na stoliku za ławkami znajdują się ulotki informujące o duchowym dziele pomocy powołaniom. Jest to propozycja modlitwy w konkretnej intencji za Braci Kapucynów o powołania. Obok znajdują się również ulotki przybliżające nasz zakon. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitewnej inicjatywy.
 12. Nasza prowincja Zakonna organizuje wypoczynek na feriach zimowych dla chłopców w dniach od 20 do 25 stycznia 2020 we Wrocławiu, koszt to dobrowolna ofiara. Więcej informacji i zapisy u br. Pawła.
 13. Teraz comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok