Ogłoszenia duszpasterskie


33 Niedziela Zwykła - 17.11.2019 r.

 1. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na potrzeby Kościoła w Sudanie Południowym. Do skarbony zostało złożone 4000 zł.
  Dzisiaj natomiast, dziękujemy za złożone ofiary na prace remontowe w klasztorze. Obecnie trwają prace przy nowym przyłączu wody i rozpoczną się prace z przyłączem prądu oraz osuszeniem i zabezpieczeniem fundamentów klasztoru od strony północnej. Te wszystkie prace prowadzone są w ramach ogólnego projektu przebudowy i remontu klasztoru.
 2. Zapraszamy codziennie na godz. 17:00 na różaniec wypominkowy za zmarłych. Za zmarłych wypisanych w wypominkach odprawiamy też codziennie mszę świętą.
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki naszej diecezji
  - w środę – wspom. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  - w czwartek – wsp. Ofiarowania Najśw. Maryi Panny. W tym dniu imieniny obchodzi brat Janusz Pałka – magister nowicjatu. Msza św. w jego intencji będzie o godz. 17.30.
  - w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Z okazji wspomnienia patronki muzyki kościelnej i śpiewu - msza św. wieczorna będzie sprawowana w intencji brata Wiesława Marca, pana Szczepana Wątroby i Wojtka Kmiecia – organistów w naszym kościele, a także za dzieci ze wspólnoty „Kwiatki św. Franciszka” oraz scholii oazowej.
  - w niedzielęuroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego swoje święto przeżywa Liturgiczna Służba Ołtarza.
 4. W przyszłą niedzielę msza święta o godz. 14.00 dla FZŚ i spotkanie formacyjne w sali św. o. Pio.
 5. Zachęcamy do obejrzenia w kinie w Sędziszowie filmu pt.: „Nieplanowane”. Film opowiada historię Abby Johnson, która doświadczyła czegoś co zmieniło jej życie na zawsze… Ktoś powiedział, że „gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…”  – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz amerykańskich reżyserów. W Kinie „Jedność” wyświetlany jest w dniach od 22 do 26 listopada o godz. 17.30.
 6. 1 grudnia w Ropczycach organizowany jest z udziałem rodzin z dziećmi „Charytatywny bieg dla sześcioletniej Zuzi”. Jest ona poważnie chora i w ten sposób rodzina i stowarzyszenie pragną pozyskać środki na jej leczenie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie przed kościołem. Organizatorzy zapewniają wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Prosimy o zainteresowanie się.
 7. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok