Ogłoszenia duszpasterskie


32 Niedziela Zwykła - 10.11.2019 r.

 1. Zapraszamy codziennie na godz. 17:00 na różaniec wypominkowy za zmarłych. Za zmarłych wypisanych w wypominkach odprawiamy też codziennie mszę świętą.
 2. Jutro, narodowe Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. W naszej świątyni msze św. o godz.: 7.00, 8.00 i 17.30. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12:00 w kościele farnym. Zbiórka uczestników uroczystości o godz. 11:30 przed Domem Kultury i przemarsz do kościoła. Po mszy św. złożenie kwiatów przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki, a później na Rynku dalsza część artystyczna. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę, udziału w patriotycznych uroczystościach i przypominamy o wywieszeniu flag narodowych.
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  - we wtorek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  - w środę – wspom. świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  - w czwartek – wsp. świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy
  - w niedzielę - przypada Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się kimś z sąsiedztwa, kto być może potrzebuje pomocy materialnej bądź samej nieraz rozmowy i uwagi. Ze strony naszej wspólnoty klasztornej chcemy zaprosić na obiad osoby samotne, ubogie i potrzebujące. Gdybyście znali takie osoby, to prosimy o przekazanie im takiego zaproszenia i ewentualnie przywiezienie ich lub zgłoszenie do nas. Obiad i spotkanie będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w refektarzu klasztornym.
 4. XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju w tym ogarniętym wojnami domowymi kraju możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają chrześcijanie w Sudanie Południowym., związane są głównie z głodem, który dotyka 61 % populacji, czyli ok. 7 mln ludzi. Konflikty zbrojne wewnątrz kraju zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci. Dzięki składanym ofiarom Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Ofiary można składać do skarbony znajdującej się na stoliku za ławkami. Bóg zapłać za okazane współczucie i pomoc przez modlitwę i ofiary.
 5. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok