Ogłoszenia duszpasterskie


29 Niedziela Zwykła - 20.10.2019 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. W naszych modlitwach pamiętajmy o dziełach misyjnych Kościoła oraz módlmy się za wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich posługujących na misjach. Zapraszamy na różaniec w tych intencjach w tygodniu o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj na wszystkich mszach świętych - na świeżo wyremontowanych organach kościelnych - gra Pan Karol Wątroba – artysta-muzyk absolwent Akadami Muzycznej z Krakowa, pochodzący z naszego miasta.
  Dziękujemy panu Karolowi za tą całodzienną posługę i zapraszamy na Koncert Organowy w jego wykonaniu – dzisiaj, o godz. 16.00.
  Dziękujemy także za ofiary złożone na pokrycie kosztów remontu organów. Bóg zapłać!
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  - we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  - w środę – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
 4. W sobotę swój Dzień Skupienia będą miały Wspólnoty FZŚ z Sędziszowa i okolic. Rozpoczęcie o godz. 13.30. Natomiast wieczorna msza św. dla wspólnoty Żywego Różańca wraz ze zmianą tajemnic różańcowych.
 5. Kartki wypominkowe z imionami naszych bliskich zmarłych można składać w zakrystii. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary.
 6. Przy naszym klasztorze zawiązała się Grupa Uwielbienia, która spotyka się w piątki po mszy św. wieczornej w sali św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych pragnących uwielbiać Pana.
 7. Zapraszamy wszystkich pragnących ożywić i pogłębić swoją wiarę - na Seminarium Odnowy Wiary, które odbywa się przez 7 kolejnych poniedziałków w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie. Na pewno warto skorzystać z tych swego rodzaju rekolekcji. Szczegółowe informację na plakacie przed kościołem.
 8. W związku z pytaniami o sprawę: postawienia krzyża przy Domu Kultury przy obelisku, chcemy poinformować, że wymaga to wielu procedur formalnych. Aby więc poprzeć tę inicjatywę i postawić ten krzyż w przyszłym roku, jako Dar na Stulecie urodzin papieża św. Jana Pawła II – jest potrzeba złożenia petycji do Urzędu Miasta w tej sprawie. Przyjmujemy więc w zakrystii podpisy w tej sprawie. Potrzebny będzie także PESEL. Petycję mogą podpisywać także osoby spoza naszych sędziszowskich parafii.
 9. Za tydzień z soboty na niedziele następuje zmiana czasu (cofamy zegarki o godzinę).
 10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na cały nadchodzący tydzień.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok