Ogłoszenia duszpasterskie


28 Niedziela Zwykła - 13.10.2019 r.

 1. Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, fundujące stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin. To żywy pomnik Jana Pawła II.
 2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Niech to będzie okazja do modlitwy o pociechę dla rodziców, którzy utracili dziecko jeszcze przed czy już po urodzeniu. W tej intencji ofiarujemy modlitwę różańcową, na którą zapraszamy o godz. 18.00.
  - w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  - w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  - w sobotę – święto św. Łukasza, ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia.
 3. „Klub Seniora w Sędziszowie Małopolskim serdecznie zaprasza wszystkich Seniorów na: zajęcia wokalne, teatralne; warsztaty malarstwa olejnego, zajęcia z fizjoterapeutą, warsztaty rękodzieła i koło historyczne. Więcej informacji i zapisy w Klubie Seniora ul. Jana Pawła II 29 (budynek parafii)
 4. Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej im. mjr Władysława Rudolfa Wilka z okazji zbliżającej się 101. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizują akcję „Przelewamy krew dla Niepodległej”. Krwiobus będzie stacjonował na parkingu przed ratuszem w Sędziszowie w najbliższą sobotę 19 października. Rejestracja potencjalnych krwiodawców odbędzie się od godz. 10.00 – 13.00.
 5. Zbliża się miesiąc listopad – szczególny czas modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Informujemy, że kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła i można je składać w zakrystii. Prosimy o wyraźne pismo, a za wszelkie ofiary składamy - Bóg zapłać!
 6. Przy naszym klasztorze zawiązała się Grupa Uwielbienia, która spotyka się w piątki po mszy św. wieczornej w sali św. Józefa. Zapraszamy wszystkich chętnych pragnących uwielbiać Pana.
 7. Zapraszamy wszystkich pragnących ożywić i pogłębić swoją wiarę na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczyna się w poniedziałek (14 października) i będzie odbywać się przez 8 kolejnych poniedziałków w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie. Szczegółowe informację na plakacie przed kościołem.
 8. Jak zapewne wiecie: małymi krokami remontujemy nasz klasztor. Zakończyliśmy remont chóru organowego i organów kościelnych, które powstały tuż przed wojną i pochodzą z naszego kapucyńskiego klasztoru w Drohobyczu.
  Instrument organowy został gruntownie odnowiony: nowe mieszki, nowa cicha dmuchawa, zmodernizowany miech, nowe przewody powietrzne, odrestaurowane drewniane i metalowe piszczałki, a także odrestaurowana cała szafa organowa i kontuar. Koszt remontu organów wyniósł 85 tyś. złotych, plus chór organowy - ok. 25 tyś. zł.
  W następną niedzielę na każdej mszy świętej będzie można w pełni usłyszeć grę organów. Na sumie o godz. 11.30 poświęcimy organy, a o godz. 16.00 zapraszamy na Koncert Organowy w wykonaniu mistrza muzyki organowej Akademii Muzycznej w Krakowie – Pana Karola Wątroby.
  Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka niedzielna będzie przeznaczona na pokrycie kosztów remontu organów.
 9. Dziś ważny dzień w naszej ojczyźnie – wybory parlamentarne. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału. Powierzmy naszą Ojczyznę opiece Matki Bożej Fatimskiej i świętego Michała Archanioła:  Pod Twoją Obronę …. oraz Święty Michale Archaniele ….
 10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na cały nadchodzący tydzień.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok