Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • 23 Niedziela Zwykła - Uroczystość Narodzenia NMP - 08.09.2019 r.

23 Niedziela Zwykła - Uroczystość Narodzenia NMP - 08.09.2019 r.

 1. Dziś w naszej parafii odpust ku czci Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do nawiedzenia kościoła farnego. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Zapraszamy chłopców do wspólnoty ministrantów w naszym kościele. Zapisy w zakrystii lub u br. Szczepana. Również młodzież Oazowa działająca przy naszym kościele zaprasza do swojej wspólnoty. Więcej informacji u brata Pawła.
 3. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ w Polsce
  - w czwartek – wspomnienie NMP Rzeszowskiej
  - w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła
  - w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu, o godz. 11.00 dwóch braci nowicjuszy złoży na ręce Ministra Prowincjalnego swoją pierwszą profesję zakonną, do której przygotowywali się przez cały rok. Polecamy ich waszej modlitwie, a także dziewięciu nowych braci, którzy w czwartek otrzymają strój zakonny i rozpoczną swój czas nowicjatu.
 4. W to Święto - Podwyższenia Krzyża Świętego, organizowana jest ogólnopolska inicjatywa modlitewna „Polska pod krzyżem”. Zachęcamy wszystkich o włączenie się tak, jak każdy z nas będzie mógł. Pod Krzyżem Jubileuszowym na Podlasku o godz. 1500 Koronka i Droga Krzyżowa.
  W naszym kościele, dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie, także o godz. 1500 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość adoracji Krzyża. Natomiast o godz. 17.15 - Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na nabożeństwo drogi krzyżowej.
  Zapraszamy wszystkich, niech nas mobilizuje nade wszystko żywa wiara, ale i wydarzenia, które obserwujemy w Polsce: zwłaszcza obojętność wielu, lekceważenie słowa Bożego i sakramentów św., a nawet walka z Kościołem, jaką podejmują niektórzy. Mobilizujemy i zapraszamy także dwuwierszem poety: Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska będzie Polską, a Polak Polakiem…
  W tym kontekście wracamy do pomysłu, który zrodził się podczas tegorocznej procesji Bożego Ciała, aby na stałe umieścić KRZYŻ przy obelisku, który obecnie znajduje się przy Domu Kultury, który podziwialiśmy jako wystrój ołtarza – praktycznie projekt, który można by zrealizować. By nie obciążać Miasta, zorganizowalibyśmy w stosownym czasie przy naszych kościołach zbiórkę do puszek, natomiast od Pana Burmistrza oczekiwalibyśmy na stosowną zgodę. Byłby to mały Dar na Stulecie Urodzin Papieża św. Jana Pawła II, bo taka akcja została ogłoszona i trwa. To byłby też piękny wyraz tego, że Sędziszów trwa pod krzyżem – ciągle był i jest mu wierny.
 5. W następną niedzielę w liturgiczne wspomnienie NMP Bolesnej, a historycznie w kontekście kolejnej rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę, o godz. 1100 zostanie odprawiona Msza św. w kościele Miłosierdzia Bożego - w intencji poległych i pomordowanych, zwłaszcza zaś upamiętnionych na tablicach Memoriału Żołnierzy Armii Krajowej.
 6. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na prowadzone prace remontowe w klasztorze.
 7. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Młp. zaprasza na Koncert „POZROWIENIA ZE LWOWA”. W programie wystąpią lwowskie zespoły oraz Zespół Pieśni Tańca ROCHY. Koncert odbędzie się w poniedziałek, 9 września, o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury. Wstęp wolny.
 8. Kino Jedność w Sędziszowie Małopolskim serdecznie zaprasza na projekcję filmu pod tytułem „Tajemnica Ojca Pio”. Film będzie wyświetlany w dniach: 8 września oraz 10 i 11 września o godzinie 17:30. Zachęcamy do wybrania się do kina.
 9. FZŚ organizuje 29 września - Pielgrzymkę do Matki Bożej Leżajskiej. Wyjazd o godz. 7.00, koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje do Czarnej Sędziszowskiej w dniach: 27-29 września. Zaproszeni są wszyscy dorośli pragnący pogłębić swoją wiarę. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
 11. Br. Paweł Orłowski zaprasza na pielgrzymkę do KIELC, LUBLINA i sanktuarium Maryjnego w WĄWOLNICY w dniach 26 -28 września (czw-sob). Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na cały tydzień.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok