Ogłoszenia duszpasterskie


22 Niedziela Zwykła - 01.09.2019 r.

 1. W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Biskup Rzeszowski postanowił, aby w dzisiejszą niedzielę, 1 września o godz. 14.00 rozbrzmiały wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji.
 2. Ogłoszenia z parafii odnośnie rozpoczynającego się w poniedziałek roku szkolnego:
  - Msza św. dla Zespołu Szkół Technicznych będzie sprawowana o godz. 8:00,
  - dla wszystkich uczniów SP w Sędziszowie Młp., o godz. 10:00.
  - dla uczniów Szkoły Podst. w Wolicy Piaskowej – msza św. w szkole, o godz. 9:00.
 3. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia, będziemy przeżywać:
  - we wtorek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła.
  - w czwartek – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy. Jest to I czwartek miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań.
  - w piątekI piątek miesiąca. Kapłani do chorych udadzą się od godz. 9.00.
  - w sobotęnabożeństwo fatimskie o godz. 18.00, później msza święta i procesja różańcowa do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym.
  - w niedzielę – uroczystość Narodzenia NMP – patronki naszego miasta. Odpust w kościele farnym, suma odpustowa z procesją o godz. 12.00
 4. W sobotę 7 września przed Ratuszem od godz.10:00 odbędzie się Narodowe czytanie Nowel polskich – zapraszamy w imieniu Pana Burmistrza.
 5. Słyszymy w mediach o zaproszeniu do wielkiej modlitwy pod hasłem: „Polska pod krzyżem”, która będzie miał miejsce 14. września na lotnisku we Włocławku. Ponieważ nie wszyscy tam pojedziemy, będzie okazja uczcić krzyż i tu na naszej ziemi ropczycko-sędiszowskiej. W piątek, 13-go września będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. pod krzyżem Jubileuszowym w Ropczycach-Witkowicach. Natomiast 14-go września odbędzie się specjalne nabożeństwo pod Krzyżem Millenijnym na Podlasku.
 6. Zapraszamy chłopców do wspólnoty ministrantów w naszym kościele. Zapisy w zakrystii lub u br. Szczepana. Również młodzież oazowa działająca przy naszym kościele zaprasza do swojej wspólnoty, więcej informacji u brata Pawła.
 7. Kino Jedność w Sędziszowie Małopolskim serdecznie zaprasza na projekcję filmu pod tytułem „Tajemnica Ojca Pio”. To najnowsze, biograficzne dzieło o wielkim świętym. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały m.in.: nagrania Ojca Pio w klasztorze w Pietrelcinie, zeznania świadków życia świętego, świadectwa uzdrowień oraz materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio. Film będzie wyświetlany w dniach od 6 do 8 września oraz 10 i 11 września o godzinie 17:30. Zachęcamy do wybrania się do kina.
 8. W sobotę 7 września, o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej – Kwiatki św. Franciszka z Asyżu- w Sali św. Józefa. Brat Wiesław serdecznie zaprasza dzieci od klasy zerówki do szóstej.
 9. FZŚ organizuje 29 września - Pielgrzymkę do Matki Bożej Leżańskiej. Wyjazd o godz. 7.00, koszt 35 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji zaprasza na rekolekcje do Czarnej Sędziszowskiej w dniach: 27-29 września. Zaproszeni są wszyscy dorośli pragnący pogłębić swoją wiarę. Podczas rekolekcji będzie czas na wysłuchanie konferencji, modlitwę uwielbienia, eucharystię i wiele innych ciekawych punków programu. W rekolekcjach mogą uczestniczyć małżeństwa z dziećmi, gdyż przewidziana jest opieka dla dzieci. Szczegóły w gablocie przed kościołem.
 11. Br. Paweł Orłowski zaprasza na pielgrzymkę do KIELC, LUBLINA i sanktuarium Maryjnego w WĄWOLNICY w dniach 26 -28 września (czw-sob). Zapisy u Pani Teresy Kochmańskiej w sklepie, w Rynku. Program dostępny w gablocie przed kościołem.
 12. Życzymy dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom błogosławionego czasu nowego roku szkolnego i katechetycznego.

 

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok