Ogłoszenia duszpasterskie


17 Niedziela Zwykła - 28.07.2019 r.

 1. Dziękujemy serdecznie braciom Misjonarzom-Kapucynom posługującym na misjach w Afryce za świadectwo wiary i podzieleniem się swoją pracą na misjach. Przed kościołem jest możliwość złożenia ofiary na misje oraz można skosztować kawy Massaia i nabyć pamiątki z misji. Wszystkie dochody przeznaczone są na misje. Bóg zapłać za zainteresowanie i ofiary na ten cel.
 2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Marty
  - w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  - w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła. Jest to I czwartek miesiąca – o godz. 18.00 nabożeństwo prowadzone przez nowicjuszy w intencji o mądre rozeznania drogi życiowej i powołania
  - w piątek – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego i parafialnego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18.30.
  Jest to I piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 9.00.
  - w I sobotę miesiąca, o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Maryi Panny oraz msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesja fatimska do figury Matki Bożej w ogrodzie klasztornym.
 3. W przyszłą niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11.15 w Sali św. Franciszka odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę. Na spotkanie serdecznie zaprasza przewodnik Grupy – br. Bolesław Kanach.
 4. Kustosz Sanktuarium w Cmolasie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Pana Jezusa Przemienionego. Będą się one odbywać w dniach od 1 do 6 sierpnia. Centralna uroczystość odpustowa będzie miała miejsce w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.
 5. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na cały nadchodzący tydzień.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok