Ogłoszenia duszpasterskie


12 Niedziela Zwykła - 23.06.2019 r.

 1. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na prace remontowe w klasztorze. Bóg zapłać!
 2. Dziś o godz. 14.00 msza święta dla FZŚ i później spotkanie w Sali św. o. Pio.
 3. Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin, Stowarzyszenie Folklorystyczne Rochy i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zapraszają na: FOLKOWY PIKNIK „Rochy dla Sędziszowian”, który odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 16.00, w sali widowiskowej Domu Kultury w Sędziszowie Młp. oraz na placu obok Domu Kultury. W programie: Koncert zespołu „Rochy”; Degustacja przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń w Zagorzycach Dolnych, Ropczycach i Nockowej; Konkursy z nagrodami i zabawa na ludowo.
 4. Decyzją Ministra Prowincjalnego brat Bogdan Borczuch, który przez 11 lat pełnił w naszym klasztorze funkcję furtiana – zostaje przeniesiony do wspólnoty braterskiej w Krakowie-Olszanicy. Na jego miejsce przybędzie z Krakowa brat Andrzej Pecyna. Zmiany nastąpią od 1 lipca. Bratu Bogdanowi serdecznie dziękujemy za wkład modlitwy i posługę w naszym klasztorze, także za posługę w zakrystii, i życzymy obfitości Bożych Łask w nowym miejscu pracy. Msza św. dziękczynna w jego intencji będzie w najbliższy czwartek o godz. 18.30.
 5. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  - w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  - w sobotę - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte jak w dzień powszedni. Składa przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  W tym dniu swoje imieniny obchodzi brat Paweł Kaim – wikariusz i szafarz wspólnoty oraz duszpasterz młodzieży oazowej i harcerzy. Będziemy się za niego modlić w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 10.00.
 6. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.00 wraz z procesją eucharystyczną, do piątku włącznie.
 7. W najbliższą sobotę msza święta wieczorna w intencji członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 20 lipca br. Wyjazd o godz. 4.00 sprzed klasztoru, opłata 60 zł przy zapisie w zakrystii.
 9. Wszystkim nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy błogosławionego czasu rozpoczętych wakacji.
 10. W związku z popełnionymi w ostatnim czasie aktami świętokradztwa w naszej ojczyźnie – Biskupi wzywają dziś wszystkich wiernych, do aktu ekspiacji przez odśpiewanie suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny”. Uklęknijmy teraz do tego aktu.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok