Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Trójcy Świętej - 16.06.2019 r.

 1. Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na prace remontowe w klasztorze.
  Przy tej okazji chcemy powiedzieć kilka słów o remoncie organów.
  W minionym roku po demontażu organów przystąpiliśmy do remontu chóru organowego. Ciężar instrumentu wynoszący ponad tonę sprawiał, że organy, naciskając na stare, spróchniałe podłoże, odchylały się od ściany i pochylały w kierunku ołtarza. Rozebrano więc starą podłogę i drewniane legary pod nią. Wykonano nową instalację elektryczną.
  Dano wylewkę, ocieplenie, parkiet, nową dębową balustradę. Wstawiono nowe okna (dotychczasowe miały pojedynczą szybę). Nad wejściem na chór organowy wykonano nowy, betonowy strop. Zaadaptowano pomieszczenie na zaplecze dla organisty.
  Obecnie postępują prace montażowe. Odnowiono szafę organową i część piszczałek.
  Ta sama firma, która rozbierała instrument, składa go na nowo, dokonując generalnego przeglądu i wymiany zużytych elementów. Termin zakończenia prac planowany jest na wrzesień, na śluby braci nowicjuszy.
  Nasze organy pochodzą z klasztoru w Drohobyczu. Zostały ufundowane ze składek tamtejszych parafian tuż przed wojną. Bracia, narażając się na trudy i niebezpieczeństwa, uratowali je przed zniszczeniem przez Armię Czerwoną i przewieźli do Sędziszowa. Stąd nasze starania, aby odnowić ten historyczny instrument i zachować dla przyszłych pokoleń.
  Dziękujemy Wam, sympatykom naszego klasztoru, za okazane wsparcie w podjętym dziele.
 2. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia obchodzimy:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  - w czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz.: 6:00, 7:15; 8:30; 11:30; 17:00. Mszy św. o godz. 10:00 nie będzie, ze względu na to, że udamy się na procesję eucharystyczną ulicami naszego miasta. W tym roku procesja wyruszy z parafii Miłosierdzia Bożego po mszy o 9:00 i zakończy się w parafii farnej. Nasz klasztor przygotowuje ołtarz przy Domu Kultury.
  W ramach oktawy Bożego Ciała - zapraszamy do naszego kościoła, na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną – w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.30 - Zapraszamy ministrantów do służenia, dzieci do sypania kwiatów, a osoby dorosłe do niesienia figur i obrazów świętych.
 3. W najbliższa sobotę (22 czerwca) przypada I rocznica śmierci o. Gustawa Tyburczego. Zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.30.
 4. Jako Bracia Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży wiele form czynnego spędzania czasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie kapszlak.kapucyni.pl. Zapraszamy.
 5. Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych z Mielca zaprasza Panie w wieku:
  - 50-69 lat, na bezpłatne badania mammograficzne oraz warsztaty edukacyjne.
  - 25-59 lat, na bezpłatne badania cytologiczne oraz warsztaty edukacyjne.
  Badania będą przeprowadzane w mammobusie ustawionym na parkingu za Ratuszem w Sędziszowie w dniach od 19 do 21 czerwca, w godz.: 9.00 – 17.00.
 6. W dniu dzisiejszym, od godz. 8:00 do 16:00 odbywają się wybory bezpośrednie na sołtysów i przewodniczących osiedli. Do zagłosowania potrzebny będzie dowód osobisty. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych lokalnych wyborach.
 7. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok