Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 02.06.2019 r.

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego - 02.06.2019 r.

Prosimy posłuchać Komunikatu naszego Ministra Prowincjalnego brata Tomasza Żaka, z okazji jubileuszu 80-lecia Prowincji.

Drodzy Bracia i Siostry,
jako Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, pragniemy podzielić się z Wami wielką radością jubileuszu 80 lat istnienia naszej Prowincji. 30 maja 1939 roku brat Donat z Welle – Minister Generalny Zakonu – podniósł
Komisariat Krakowski Kapucynów do rangi Prowincji. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu wybuchła wojna. Nasi bracia znaleźli się wśród ofiar i prześladowań dokonywanych przez oba systemy totalitarne – hitlerowski i stalinowski. Podczas
najtrudniejszego czasu okupacji nie ustawali w doraźnej pomocy ofiarom konfliktu oraz byli gorliwymi krzewicielami wiary i żarliwego patriotyzmu.
Po zakończeniu wojny i ustaleniu nowych granic Polski nasza Prowincja została pozbawiona większości klasztorów. Bracia udali się zatem na ziemie zachodnie i północne, gdzie w bardzo trudnych warunkach tworzyli zręby struktur kościelnych.
Nasze obecności na tych terenach są świadectwem wysiłku i zaangażowania duszpasterskiego kapucynów w pierwszych latach po wojnie oraz licznych zmagań z zakusami totalitarnego państwa.
Gdy Polska odzyskała pełnię wolności w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, bracia poświęcili wiele sił dla rozwoju personalnego i podejmowania nowych wyzwań na płaszczyźnie formacyjnej, pastoralnej i misyjnej. Dziś jesteśmy obecni nie tylko
w Polsce, ale również na Litwie, Ukrainie, w Rosji, Austrii, Irlandii, Bułgarii, we Włoszech, w Republice Środkowoafrykańskiej, Czadzie, Algierii, Kanadzie i USA.

Od 80 lat staramy się być blisko Was, towarzyszyć Wam w Waszej codzienności i być dla Was oparciem i pomocą w drodze do Boga. Dlatego dzisiaj pragniemy zaprosić właśnie Was do wspólnego dziękczynienia i uwielbienia dobrego Boga za 80 lat dobra,
które czynił w naszej Prowincji oraz przez naszą Prowincję. Pragniemy z tym samym przekonaniem, przepraszać za krzywdy i przewinienia, których się dopuściliśmy.
Niech Pan zwróci ku nam swoje miłosierne Oblicze, i nawet ze zła, niech dobro wyprowadza.
Prosimy Was o modlitwę, a ze swojej strony obiecujemy, że nie będziemy szczędzić sił w służbie Boga, Kościoła i ludzi.
Z wyrazami braterskiej więzi, modlitwą i błogosławieństwem.
Br. Tomasz Żak OFMCap
Minister Prowincjalny

 1. Dziękujemy Wam za wszelkie dowody życzliwości z okazji Jubileuszu naszej obecności w Sędziszowie oraz Jubileuszu powstania Prowincji. Bóg zapłać za modlitwy, ofiary i każde dobre słowo.
  Przed kościołem można zobaczyć wystawę zdjęć Ministrów Prowincjalnych i Magistrów Nowicjatu z okresu od początku Krakowskiej Prowincji Kapucynów aż do dnia dzisiejszego. Zapraszamy także do wirydarza klasztornego, aby zobaczyć figurę św. Józefa postawioną z okazji Jubileuszu.
  Z okazji Jubileuszu przyjmijcie od nas pamiątkowe obrazki jubileuszowe, które znajdują się na stoliku z tyłu za ławkami.
 2. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu – przed kościołem organizowana jest zbiórka Caritas na poszkodowanych w wyniku zalania przez ulewne deszcze. Bóg zapłać pomoc.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 16:30.
 4. W I piątek miesiąca udamy się do chorych od godz. 9.00.
 5. W piątek swoje imieniny obchodzi brat Wiesław Marzec – organista i opiekun scholii dziecięcej „Kwiatki św. Franciszka”. Zapraszamy na mszę świętą w jego intencji - w piątek, o godz. 18.30
 6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Pielgrzymkę do Dukli – w sobotę, 8 czerwca. Wyjazd z parkingu sprzed klasztoru o godz. 7:00, koszt 40 zł, zapisy w zakrystii.
 7. Przeżywamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  - w sobotę – zapraszamy na msze św. wigilijną z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, a po mszy świętej - na Czuwanie Modlitewne prowadzone przez młodzież oazową.
  - w niedzielę – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Dwudniowy odpust w naszym klasztorze. Kazania odpustowe będzie głosił – brat Justyn Rusin z Ukrainy. Uroczysta suma odpustowa z procesją, w niedzielę o godz. 11:30. Zapraszamy dorosłych do współtworzenia procesji oraz dzieci do sypania kwiatów.
  - w poniedziałek - drugi dzień Odpustu – Święto NMP Matki Kościoła. 
 8. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, o godz. 15.00 będzie ostatnia przed wakacjami - Msza święta z udziałem rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi i po niej spotkanie.
 9. W następną niedzielę przy kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się Piknik Rodzinny, na który Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza całymi rodzinami. Rozpoczęcie o godz. 14.00.
 10. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas w całym nachodzącym tygodniu.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok