Ogłoszenia duszpasterskie


6 Niedziela Wielkanocna - 26.05.2019 r.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na prace remontowe w klasztorze. Bóg zapłać!
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w ten ostatni tydzień maja w nabożeństwach majowych.
 3. W tym roku w naszej Prowincji oraz w naszej wspólnocie sędziszowskiej przeżywamy potrójny Jubileusz:
  - Jubileusz 280-u lat od przybycia Kapucynów do Sędziszowa Młp.
  - Jubileusz 80-u lat erygowania Krakowskiej Prowincji Kapucynów.
  - Jubileusz 50-u lat kapłaństwa o. Damiana Delekty, misjonarza.
  W związku z tymi ważnymi Wydarzeniami z naszej historii - zapraszamy Was serdecznie na wspólne świętowanie:
  - msza święta Jubileuszowa z tych trzech okazji, zostanie odprawiona w czwartek, o godz. 18.30. Eucharystii będzie przewodniczył Wikariusz Prowincjalny - br. Tomasz Protasiewicz.
  - wcześniej przed mszą świętą, o godz. 17.30 zapraszamy krótką konferencję: „Rys historyczny Krakowskiej Prowincji Kapucynów”;
  - o godz. 18.00 - majówka i nabożeństwo dziękczynne przez wstawiennictwo św. Józefa.
  - po mszy świętej nastąpi poświęcenie figury św. Józefa w wirydarzu klasztornym.
  Zachęcamy Was do wspólnego świętowania razem z nami. Od czwartku przed klasztorem (jeśli nie będzie padał deszcz) będzie otwarta Wystawa Zdjęciowa Ministrów Prowincjalnych i Magistrów Nowicjatu z minionych 80 lat istnienia Prowincji.
 4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego - uroczystością odpustową w naszym kościele.
 5. W sobotę (1 czerwca) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00; na mszę świętą i procesję fatimską do figury Matki Bożej w ogrodach klasztornych. Nabożeństwo będzie połączone z ogólno-diecezjalnym aktem wynagradzającym za profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Wspólnota Żywego Różańca organizuje 1 czerwca br. wyjazd do Częstochowy na „VII Kongres Żywego Różańca”. Wyjazd o godz. 4.00 (rano) sprzed klasztoru, koszt ok. 50 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.
 7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Pielgrzymkę do Dukli – w sobotę, 8 czerwca. Wyjazd z parkingu sprzed klasztoru o godz. 7:00, koszt 40 zł, zapisy w zakrystii.
 8. Serdecznie zapraszamy młodzież od siódmej klasy Szkoły Podstawowej na Spotkanie Młodych w Wołczynie, w dniach od 8 do 12 lipca. Koszt: 35 zł dojazd, pobyt 65 zł. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną u br. Pawła lub w zakrystii. Więcej informacji można uzyskać w gablocie ogłoszeń, na klasztornej stronie internetowej lub na stronie Facebook-a: "Sędziszów Małopolski w Wołczynie". Ponadto nasza prowincja zakonna organizuje rożnego rodzaju wyjazdy wakacyjne dla młodzieży: w góry, na kajaki itp. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 9. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego prosi o zbiórkę do puszek – w niedzielę za tydzień, 2 czerwca. W tym tygodniu z rezerw Caritas pierwsi poszkodowani już otrzymują pomoc.
 10. Dzisiaj w naszej ojczyźnie odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w tych ważnych wyborach.
 11. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwają „DNI SĘDZISZOWA MAŁOPOLSKIEGO”. W programie wiele atrakcyjnych spotkań i imprez. W sobotę i niedzielę „Dino Top Festiwal”. Niech to będzie dobry czas integracji i rozrywki.
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok