Ogłoszenia duszpasterskie


 • Start
 • Kościół
 • Ogłoszenia
 • 2 Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019 r.

2 Niedziela Wielkanocna - Święto Miłosierdzia Bożego - 28.04.2019 r.

 1. Druga Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Dziś Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. Zapraszamy do modlitwy w naszej Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Tam na stoliku znajdują się obrazki z Jezusem Miłosiernym, które można wziąć ze sobą.
  W naszej świątyni Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Za pobożne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą zyskać odpust także poza kościołem.
  Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Podejmujmy zatem ochotniej pełnienie czynów miłosierdzia. Dziękujemy dzieciom (i starszym), którzy odkładali swój grosz do skarbonek wielkopostnych, aby pomóc biedniejszym od siebie. Składamy te dary przy ołtarzu Krzyża. Bóg zapłać!
 2. W kościele Miłosierdzia w Sędziszowie msza św. dla FZŚ o godz. 14.00.
 3. W środę (1 maja) rozpoczniemy nabożeństwa majowe, na które zapraszamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy Was całymi rodzinami na to piękne nabożeństwo maryjne.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych wyjątkowo w tym miesiącu udamy się w sobotę od godz. 8.30.
 5. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. W kościele farnym o godz. 12.00 - uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Wspólnotowy przemarsz na tę Mszę św. wyruszy sprzed Domu Kultury o godz. 11.50. Po Mszy św. udamy się pod Ratusz; tam złożenie kwiatów pod tablicami upamiętniającymi poległych w walce o niepodległość i Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Oddziału Kawalerii Ochotniczej w Barwach XX Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego. Zapraszamy na tę Uroczystość w 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja – jakoż i z racji obchodzonego wtedy Gminnego Dnia Strażaka.
 6. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00, później msza święta i procesja fatimska do figury Matki Bożej w naszym ogrodzie klasztornym.
 7. Przyszła niedziela jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą XI Tydzień Biblijny. Jest ona połączona z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
 8. W pięć kolejnych niedziel, poczynając od dzisiejszej – na Rynku przed Ratuszem o godz. 14.15 będzie prowadzona ewangelizacja – głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie Zmartwychwstałym przez Wspólnoty Neokatechumenalne. Bracia będą składali świadectwa, jak Bóg działa w ich życiu i będą głosić Ewangelię.
 9. Ośrodek Diagnostyczny Chorób Nowotworowych Fundacji „SOS ŻYCIE” z Mielca, zaprasza Panie w wieku: 50-69 lat na badania mammograficzne i Panie w wieku: 25-59 lat na badania cytologiczne. Badania są bezpłatne połączone z warsztatami edukacyjnymi. Będą one przeprowadzone w mammobusie ustawionym na parkingu za Ratuszem w Sędziszowie Młp. w dniach_ 9-14 maja 2019 r. w godz. 9.00 – 17.00. Warsztaty edukacyjne będą prowadzone w podziemiach Ratusza. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.
 10. Serdecznie zapraszamy młodzież od siódmej klasy Szkoły Podstawowej na Spotkanie Młodych w Wołczynie, w dniach od 8 do 12 lipca. Koszt: 35 zł dojazd, pobyt 65 zł. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną u br. Pawła lub w zakrystii. Więcej informacji można uzyskać w gablocie ogłoszeń, na klasztornej stronie internetowej lub na stronie Facebook-a: "Sędziszów Małopolski w Wołczynie". Zapraszamy!
 11. Dziękujemy za wspólną modlitwę i przyjmijmy w ten Dzień Bożego Miłosierdzia uroczyste błogosławieństwo.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok