Ogłoszenia duszpasterskie


5 Niedziela Wielkiego Postu - 07.04.2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Parafialne w kościele farnym. Cały program Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed klasztorem oraz na stronie internetowej parafii.
  2. Dziś po mszy o godz. 8.30; 10.00 i 11.30 rodzice i dzieci ze scholii „Kwiatki św. Franciszka” rozprowadzają palmy wielkanocne własnoręcznie robione. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd formacyjny dzieci.
  3. Wczoraj 8 ministrantów, którzy służą w naszym kościele klasztornym - otrzymało posługę lektora. Gratulujemy im, rodzicom i opiekunowi - bratu Szczepanowi, i życzymy, aby posługując jako lektorzy wzrastali w zrozumieniu tego Słowa i dali się Mu prowadzić przez całe życie.
  4. W najbliższy piątek odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w kościele Miłosierdzia Bożego po mszy świętej o godz. 18.00. Z tego też względu nie będzie w naszym kościele wieczornej drogi krzyżowej.
  5. Zapraszamy w sobotę na ostatnie w tym czasie Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym brata Janusza Pałki – Magistra Nowicjatu. Dziękujemy mu serdecznie za trud przygotowania i głoszenia od serca tych kazań. W czasie nabożeństwa będzie zbierana taca na przygotowanie dekoracji na Triduum i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  6. Następna niedziela to już Niedziela Męki Pańskiej – poświęcenie palm na każdej mszy św., a uroczyste wejście do kościoła o godzinie 11.30. Ogłaszamy też – jak co roku – konkurs palm wielkanocnych, po mszy świętej o godz. 11.30.
  7. Wspólnota Sędziszowskich wieczorów Uwielbienia oraz Parafia Farna zapraszają na Muzyczne Czuwanie Wielkopostne pod hasłem: „Czy rozumiecie, co Wam uczyniłem?” w Niedziele Palmową, o godz. 19.00 w kościele farnym w Sędziszowie Młp. Wystąpią lokalni oraz przyjezdni artyści z całej diecezji rzeszowskiej.
  8. Informujemy, że przy naszych klasztornych szklarniach jest możliwość nabycia sadzonek: pomidora, papryki, ogórka, sałaty oraz innych, a także sadzonek ziół. Zapraszamy głównie w godzinach 9.00 – 16.00.
  9. Burmistrz Sędziszowa Młp. ogłasza uzupełniający nabór na kotły na biomasę w ramach projektu dotyczącego Odnawialnych Źródeł Energii. Pozostały 3 sztuki.
  10. Dziękujemy za modlitwę. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok