Ogłoszenia duszpasterskie


4 Niedziela Wielkiego Postu - 31.03.2019 r.

 1. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na cele misyjne Kościoła. Bóg zapłać za każdy datek.
 2. W związku ze zmianą czasu na letni - msze święte w tygodniu odprawiane będą o godz. 18.30, a nabożeństwa o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od godz. 9.00.
 4. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne w kościele farnym. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 5. Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podjęło się 26 osób. Dziękujemy za ich poczucie odpowiedzialności i zachęcamy także innych do podejmowania się tego dzieła miłości względem bezbronnych dzieci.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa:
  - DROGA KRZYŻOWA, w piątki po Mszy św. o 8:00 i po Mszy św. o 18:30
  - GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w soboty o godz. 17:30
  - CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU i możliwość SPOWIEDZI przez cały tydzień.
  - MODLITWA BREWIARZOWA Z NASZĄ WSPÓLNOTĄ codziennie o 12.00
  - KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA codziennie o godz. 15.00
 7. Z tyłu za ławkami wystawiony jest kosz na JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ. Dziękujemy za artykuły spożywcze tam składane oraz za ofiary pieniężne na cele charytatywne. Bóg zapłać!
 8. W przyszłą niedzielę rodzice i dzieci ze scholii „Kwiatki św. Franciszka” będą rozprowadzać palmy wielkanocne. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony będzie na wyjazd integracyjny dzieci.
 9. Kino Jedność w Sędziszowie Małopolskim serdecznie zaprasza na film pt. "Miłość i miłosierdzie". Może to być dobry film na ten czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Film będzie wyświetlany w dniach: 1, 2, 3, 5, 8, 9 kwietnia o godz. 18:00 oraz 6 i 7 kwietnia o godz. 16:30.
 10. Zapraszamy członków Rodziny Franciszkańskiej, Grupy Modlitwy Ojca Pio oraz wszystkich chętnych na Franciszkański Kurs Uwielbienia do Krakowa w dniach 26-28 kwietnia. Zapisy do 6 kwietnia u brata Pawła Kaima. Szczegóły w gablotce i u brata Pawła.
 11. Nasi współbracia z Terliczki organizują Pielgrzymkę do Włoch Północnych w terminie: 19-29 sierpnia 2019 roku (11 dni). Pielgrzymi mogą liczyć na ciekawy program i zwiedzanie pięknych miejsc. Duchowym opiekunem tych duchowych rekolekcji w drodze będzie br. Marek Chmielewski. Szczegóły na plakacie przed kościołem oraz na stronie internetowej klasztoru (poniżej) 
 12. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI Z TERLICZKI 
ZAPRASZAJĄ NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH PÓŁNOCNYCH 
(11 DNI) 19 – 29.08.2019


1 dzień: godz. 2.00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, Sikorskiego 21, o godz. 2.30 zbiórka uczestników w Terliczce, pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd w okolice Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
2 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; przejazd do Padwy gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; przejazd do Sanktuarium Madonna della Corona zawieszonego między niebem, a ziemią na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. U jego stóp ciągnie się malownicza dolina Adygi. Nocleg w okolicach Spiazzi – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
3 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Werony słynnego miasta Romea i Julii, gdzie zobaczymy rzymski amfiteatr, dom Julii „Casa di Giuletta”, kościół św. Anastazji – spacer po mieście, przejazd do Montichiari-Fontanelle – miejsca objawień i kultu Matki Bożej Róży Duchownej (Msza Św.); Transfer do hotelu w okolicach Mediolanu – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
4 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; zwiedzanie Mediolanu – w programie m.in. monumentalna Katedra Narodzin św. Marii, która mieści się na Piazza Duomo w samym centrum miasta i skrywa relikwie Świętego Gwoździa z Krzyża, Galeria Vittorio Emanuele II, Teatr La Scala (z zewnątrz), spacer po mieście; Przejazd do Monzy – nawiedzenie relikwii Św. Joanny Beretty Molli; Transfer do hotelu w okolicach Genui – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
5 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Genui, zwiedzanie z zewnątrz m.in. Starego Miasta Piazza de Ferrari, Pałacu Dożów, katedry św. Wawrzyńca, portu; przejazd w na plażę w Portofino – odpoczynek nad morzem; Transfer do hotelu
w okolicach Spezi – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
6 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Cinque Terre – fragment riwiery liguryjskiej na którym znajduje się pięć miejscowości: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore, wpisanych na listę UNESCO, przejazd miejscową kolejką; po południu przejazd do Pizzy, gdzie zobaczymy La Torre di Pisa „Krzywa Wieża”, kościół Santa Maria della Spina – sanktuarium relikwii ciernia z korony cierniowej; Transfer do hotelu w okolicach Serravalle Pistoiese – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
7 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do San Gimignano, spacer po starówce średniowiecznego miasteczka w Toskanii, przejazd do Sieny gdzie zobaczymy m.in., główny rynek Il Campo, Palazzo Publico, wspaniały ratusz zwieńczony wysoką i smukłą wieżą. Stanowi on centrum życia obywatelskiego Sieny, katedrę sieneńską znajduje się naprzeciwko kościoła Santa Maria della Scala; Transfer do hotelu w okolicach Asyżu – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
8 dzień: śniadanie; zwiedzanie Asyżu m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); Powrót do hotelu, obiadokolacja – nocleg.
9 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd do Citta di Castello – spacer po zabytkowej starówce oraz nawiedzenie relikwii Św. Weroniki Giuliani; przejazd do Sanktuarium w La Verna – franciszkańskiego sanktuarium górujące nad miejscowością Chiusi della Verna w prowincji Arezzo we Włoszech. W miejscu tym św. Franciszek z Asyżu otrzymał stygmaty; przejazd do Ravenny zwiedzanie miasta (mozaiki) - zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
10 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd w drogę powrotną, po drodze przejazd przez Dolomity, postój nad jeziorem Misurina i masywie górskim Tre Cime di Lavaredo; Przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach Klagenfurt (Austria).
11 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; Spacer po mieście Klagenfurcie, przejazd do Rzeszowa/Terliczki – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.
Koszt 11 – dniowej pielgrzymki do Włoch wynosi: 1100zł + 380 euro + 45 euro bilety wstępu

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), msze św - codziennie. Opieka duchowa: br. Marek Chmielewski OFM Cap.
Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:
– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 
– pieniądze na bilety wstępu/przewodników lokalnych/wjazdy do miast/parkingi – płatne w dniu wyjazdu – 45 euro;
– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;
– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;
– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Nasze pielgrzymki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania!
Kontakt: o. Marek Chmielewski tel. 888575131

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok