Ogłoszenia duszpasterskie


1 Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.

 1. Dziękujemy bratu Grzegorzowi Marszałkowskiemu, za przybliżenie nam Dzieła Pomocy św. o. Pio i form pomocy ubogim i bezdomnym. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na Dzieło Pomocy. Bóg zapłać!
 2. W tym czasie rozliczeń podatkowych, zachęcamy do przekazania 1% na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach na stoliku za ławkami i na tablicy ogłoszeń.
 3. Dziś rozpoczynamy w naszej świątyni nowennę przed Uroczystością św. Józefa – patrona naszej krakowskiej prowincji zakonnej, która w tym roku obchodzi Jubileusz 80-lecia jej erygowania.
 4. W czasie Wielkiego Postu pomocą w przygotowaniu się do Świąt Wielkanocnych są uczynki pokutne: jałmużna, post, modlitwa osobista i wspólnotowa. Zapraszamy na nabożeństwa:
  - DROGA KRZYŻOWA, w piątki po Mszy św. o 8:00 i po Mszy św. o 17:30
  - GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM w soboty o godz. 16:30
  - CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU i możliwość SPOWIEDZI przez cały tydzień.
  - MODLITWA BREWIARZOWA Z NASZĄ WSPÓLNOTĄ codziennie o 12.00
  - KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA codziennie o godz. 15.00
 5. Z tyłu za ławkami wystawiony jest kosz na JAŁMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ. Dziękujemy za artykuły spożywcze tam składane. Zapraszamy też do włączenia się w akcję „Skarbonka – Jałmużna Wielkopostna”. Kartonowe skarbonki można zabrać ze stolika za ławkami. Przyniesiemy je z powrotem w raz z jałmużną w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W zakrystii są też do zakupienia baranki wielkanocne, w cenie 5 zł.
 6. Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie Triduum Paschalnego, tych, co już śpiewali, jak i nowych miłośników modlitwy śpiewem w czasie liturgii. Brat Wiesław potrzebuje jeszcze kilka osób do scholii. Zapraszamy na spotkanie w sobotę po nabożeństwie Gorzkich Żali.
 7. W przyszłą niedzielę składka budowlana będzie przeznaczona na remont organów w naszym kościele.
 8. Nasi współbracia z Terliczki organizują Pielgrzymkę do Włoch Północnych w terminie: 19-29 sierpnia 2019 roku (11 dni). Przebieg Pielgrzymki jest bardzo interesujący, dlatego zachęcamy do zainteresowania się programem. Bliższe informacje znajdują się na plakacie przed kościołem oraz na stronie internetowej klasztoru (poniżej).
 9. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

BRACIA MNIEJSI KAPUCYNI Z TERLICZKI
ZAPRASZAJĄ NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH PÓŁNOCNYCH
(11 DNI) 19 – 29.08.2019


1 dzień: godz. 2.00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, Sikorskiego 21, o godz. 2.30 zbiórka uczestników w Terliczce, pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd w okolice Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
2 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; przejazd do Padwy gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; przejazd do Sanktuarium Madonna della Corona zawieszonego między niebem, a ziemią na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. U jego stóp ciągnie się malownicza dolina Adygi. Nocleg w okolicach Spiazzi – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
3 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Werony słynnego miasta Romea i Julii, gdzie zobaczymy rzymski amfiteatr, dom Julii „Casa di Giuletta”, kościół św. Anastazji – spacer po mieście, przejazd do Montichiari-Fontanelle – miejsca objawień i kultu Matki Bożej Róży Duchownej (Msza Św.); Transfer do hotelu w okolicach Mediolanu – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
4 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; zwiedzanie Mediolanu – w programie m.in. monumentalna Katedra Narodzin św. Marii, która mieści się na Piazza Duomo w samym centrum miasta i skrywa relikwie Świętego Gwoździa z Krzyża, Galeria Vittorio Emanuele II, Teatr La Scala (z zewnątrz), spacer po mieście; Przejazd do Monzy – nawiedzenie relikwii Św. Joanny Beretty Molli; Transfer do hotelu w okolicach Genui – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
5 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Genui, zwiedzanie z zewnątrz m.in. Starego Miasta Piazza de Ferrari, Pałacu Dożów, katedry św. Wawrzyńca, portu; przejazd w na plażę w Portofino – odpoczynek nad morzem; Transfer do hotelu
w okolicach Spezi – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
6 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Cinque Terre – fragment riwiery liguryjskiej na którym znajduje się pięć miejscowości: Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore, wpisanych na listę UNESCO, przejazd miejscową kolejką; po południu przejazd do Pizzy, gdzie zobaczymy La Torre di Pisa „Krzywa Wieża”, kościół Santa Maria della Spina – sanktuarium relikwii ciernia z korony cierniowej; Transfer do hotelu w okolicach Serravalle Pistoiese – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
7 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do San Gimignano, spacer po starówce średniowiecznego miasteczka w Toskanii, przejazd do Sieny gdzie zobaczymy m.in., główny rynek Il Campo, Palazzo Publico, wspaniały ratusz zwieńczony wysoką i smukłą wieżą. Stanowi on centrum życia obywatelskiego Sieny, katedrę sieneńską znajduje się naprzeciwko kościoła Santa Maria della Scala; Transfer do hotelu w okolicach Asyżu – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
8 dzień: śniadanie; zwiedzanie Asyżu m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); Powrót do hotelu, obiadokolacja – nocleg.
9 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd do Citta di Castello – spacer po zabytkowej starówce oraz nawiedzenie relikwii Św. Weroniki Giuliani; przejazd do Sanktuarium w La Verna – franciszkańskiego sanktuarium górujące nad miejscowością Chiusi della Verna w prowincji Arezzo we Włoszech. W miejscu tym św. Franciszek z Asyżu otrzymał stygmaty; przejazd do Ravenny zwiedzanie miasta (mozaiki) - zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.
10 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd w drogę powrotną, po drodze przejazd przez Dolomity, postój nad jeziorem Misurina i masywie górskim Tre Cime di Lavaredo; Przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach Klagenfurt (Austria).
11 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; Spacer po mieście Klagenfurcie, przejazd do Rzeszowa/Terliczki – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.
Koszt 11 – dniowej pielgrzymki do Włoch wynosi: 1100zł + 380 euro + 45 euro bilety wstępu

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), msze św - codziennie. Opieka duchowa: br. Marek Chmielewski OFM Cap.
Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:
– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty
– pieniądze na bilety wstępu/przewodników lokalnych/wjazdy do miast/parkingi – płatne w dniu wyjazdu – 45 euro;
– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;
– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;
– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Nasze pielgrzymki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania!
Kontakt: o. Marek Chmielewski tel. 888575131

 

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok