Ogłoszenia duszpasterskie


7 Niedziela Zwykła - 24.02.2019 r.

 1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca marca:
  - w piątek – udamy się do chorych od godz. 9.00
  - w sobotę – godzinki o godz. 17.00, msza św. i akt wynagradzający Sercu NMP
 2. Chętnych którzy chcieli by wziąć udział w przygotowaniu śpiewów liturgicznych na Triduum Paschalne – zapraszamy na spotkania w piątek po mszy św. wieczornej w Sali św. Józefa.
 3. W tym tygodniu przypada tradycyjny tzw. „tłusty czwartek”. W związku z tym nasi bracia Misjonarze kapucyni zapraszają do akcji „wyślij pączka do Afryki”. Za cenę 1 pączka dwoje afrykańskich dzieci otrzyma ciepły posiłek. Wystarczy wejść na stronę: www.paczek.kapucyni.pl  i tam zakupić tzw. e-pączka. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na utrzymanie szkół dla dzieci w Afryce, na jedzenie dla nich, na budowę studni głębinowych i pomoc medyczną dla potrzebujących. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. Wiemy wszyscy jak ważną sprawa jest modlitwa o powołania i wspieranie już powołanych młodych ludzi do życia kapłańskiego i zakonnego. Zachęcamy do włączenia się poprzez modlitwę w Duchowe Dzieło Wspierania Powołań w naszej Prowincji Zakonnej. Na stoliku za ławkami znajdują się ulotki informujące, które można zabrać ze sobą i włączyć się modlitwę.
 5. Zachęcamy do składania deklaracji 1% podatku na Dzieło Pomocy św. O. Pio w Krakowie prowadzone przez nasz Zakon na rzecz ludzi bezdomnych. Szczegółowe informacje z numerem KRS znajdują się w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej klasztoru.
  Inna możliwość złożenia deklaracji 1% podatku: na rehabilitację neurologiczną po rozległym udarze mózgu dla naszego współbrata Zenona Pieprzaka, który pochodzi z Ropczyc, a obecnie przebywa w klasztorze w Krośnie. Ulotki z numerem KRS znajdują z tyłu kościoła. Bóg zapłać.
 6. Nasi współbracia z Terliczki koło Rzeszowa organizują Pielgrzymkę do Bułgarii na spotkanie z papieżem Franciszkiem, w terminie 1-7 maja 2019 roku. Koszt Wyjazdu: ok. 1900 zł. Bliższe informacje i dane kontaktowe znajdują się na tablicy ogłoszeń i w ogłoszeniach na stronie klasztoru (poniżej).
 7. Kino „Jedność” w Sędziszowie Młp. serdecznie zaprasza na film Jana Jakuba Kolskiego pt.: „Ułaskawienie”. Seanse odbywać się będą w dniach: 1-4 marca oraz 6 marca o godz. 19.30, a także 8-11 marca o godz. 18.00. Akcja tego filmu rozgrywa się na tle brutalnych realiów powojennej Polski. Jest to poruszająca historia rodziców, którzy dla syna – żołnierza Armii Krajowej zamordowanego przez Urząd Bezpieczeństwa podejmują się trudu podróży przez pół Polski, wioząc ze sobą trumnę, aby zapewnić mu godny pochówek. Akcja filmu rozgrywa się na Podkarpaciu, a duża część filmu została nakręcona w naszym klasztorze.
 8. Burmistrz Sędziszowa Młp. przypomina, że do końca lutego bieżącego roku można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Druki wniosków i stosowne informacje w Ratuszu, pokój nr 9.
 9. Burmistrz Sędziszowa Młp. zaprasza na uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 3 marca 2019 roku w kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie. Msza św. o godz. 11.00, a po niej nastąpi złożenie wiązanek przed Memoriałem Sybiraków Armii Krajowej, a następnie rozpocznie się Bieg Tropem Wilczym. Trwają zapisy do udziału w Biegu. Wystarczy wypełnić Formularz na stronie Urzędu Miejskiego i złożyć go w Urzędzie na biurze podawczym.
 10. W dniu 3 marca 2019 roku Strzelcy, Policjanci, Strażacy oraz Żołnierze Obrony Terytorialnej zapraszają̨ do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi: „Spokrewnieni Służbą̨” zorganizowanej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Krwiobus będzie stacjonował na parkingu przy kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim (ul. Potockich 17). Rejestracja potencjalnych krwiodawców rozpocznie się̨ o godz. 10.00 i potrwa do godz. 14.00. Zachęcamy do jak najliczniejszego wzięcia udziału w tej akcji.
 11. Burmistrz Sędziszowa informuje, że od 25 lutego do 7 marca 2019 roku będzie prowadzona rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020. Nabór prowadzony będzie w formie elektronicznej. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia kompletnego wniosku zamieszczone są na stronie platformy obsługującej proces rekrutacji lub w placówkach.
 12. Dziękujemy za wspólną modlitwę. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia.

 

Plan wyjazdu do Bułgarii na spotkanie z Papieżem 1-7.05.2019r.
1 dzień: wyjazd z Rzeszowa ok. 2.00, przejazd na nocleg w Rumunii (okolice Bukaresztu) – 980 km.
2 dzień: śniadanie przejazd do Warny - zwiedzanie, przejazd do Nessebyru - spacer po mieście. Nocleg w okolicach Burgas – 400 km.
3 dzień: śniadanie zwiedzanie Burgas i okolic, przejazd do Sozopolu - spacer, plażowanie – powrót na nocleg - 80 km
4 dzień: śniadanie przejazd Belozem – Msza św. , przejazd do Plovdiv – zwiedzane. Nocleg w Plovdiv – 260 km.
5 dzień: śniadanie przejazd do Sofii – udział w uroczystościach związanych z wizytą Papieża Franciszka. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg w Sofii. 170 km.
6 dzień: śniadanie, przejazd do Budapesztu (Węgry). Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg w Budapeszcie lub okolicach. 780 km.
7 dzień: śniadanie, zwiedzanie Budapesztu, przejazd do Miszkolc-Topolca kąpiel w basenach termalnych. Obiad z degustacją wina. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Terliczki/Rzeszowa w godzinach nocnych. 550 km
Koszt wyjazdu do Bułgarii: 750 zł + 240 euro + 50 euro (baseny w Miszkolc-Topolca 8,5 euro/os, degustacja wina z golonką/obiadem 15 euro/os., parkingi, autostrady, taxa klimatyczna, przewodnicy lokalni, Turystyczny Fundusz gwarancyjny ).
Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) i domach pielgrzyma (pokoje wieloosobowe) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych). Ubezpieczenie AXA, opłaty klimatyczne, opłaty drogowe, TFG.
Tel. kontaktowy do zgłoszeń: o. Marek – 888 575 131
(w miarę możliwości do końca lutego ze względu na pilny termin zgłoszenia pielgrzymów na spotkanie z Papieżem)

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok