Ogłoszenia duszpasterskie


Niedziela Świętej Rodziny - 30.12.2018 r.

 1. Chcemy wyrazić wdzięczność braciom Bratu Magistrowi Nowicjatu - Januszowi i nowicjuszom za przygotowanie w tym roku szopki bożonarodzeniowej. Bóg zapłać za włożoną pracę!
 2. Jutro ostatni dzień Roku Kalendarzowego 2018. Umiejmy wyrazić Bogu wdzięczność za mijający czas. O godz. 17.00 – nieszpory śpiewane, msza święta i nabożeństwo na zakończenie Roku połączone ze śpiewem suplikacji oraz z uroczystym Te Deum.
 3. We wtorek pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte wg porządku niedzielnego. Zapraszamy na śpiewane nieszpory o godz. 16.30
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy młodzież na nabożeństwo: Rozeznania drogi życia i powołania, prowadzone przez braci nowicjuszy, o godz. 17.00.
 5. W piątek udamy się do chorych od godz. 9.00. Wieczorem nabożeństwo pierwszopiątkowe.
 6. W sobotę – po mszy świętej o godz. 8.00 i 17.30 - nabożeństwo do Serca NMP z racji I soboty miesiąca.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli).
  Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i kolędowania w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie przez miasto. W barwnym korowodzie wyruszymy z kościoła Farnego po Mszy św. o godz. 10.30. Przy wyjściu z kościoła i na ulicy będą rozdawane korony i śpiewniki. Różne kolory są przypisane poszczególnym Królom. Nasz kolor to ZIELONY. Zachęcamy, aby w ubiorze dominował ten kolor. 
 8. W Uroczystość Trzech Króli młodzież z Ruchu Światło-Życie po każdej mszy świętej będzie rozprowadzać kadzidło i kredę. Zebrane ofiary posłużą celom formacyjnym młodzieży.
 9. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje, tzw. „Szkoła Maryi”, które odbędą się w Przybyszówce w dniach 11-13 stycznia. Jeśli ktoś chce spędzić dobrze weekend, a jednak inaczej niż zwykle i doświadczyć wspólnoty ludzi poszukujących Żywego Boga – to jest zaproszony na te rekolekcje. Mogą w nich uczestniczyć również małżeństwa z dziećmi, gdyż przewidziana jest opieka nad dziećmi. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 10. Przy bocznym ołtarzu św. Józefa znajduje się pojemnik z wodą święconą, więc stamtąd można nalewać sobie wody święconej na wizytę duszpasterską.
 11. Wszystkim Wam dziękujemy za wszelkie dobro materialne i duchowe w mijającym roku, i życzymy radosnego "Sylwestra", miłej zabawy i dobrych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Szczęść Boże!

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok