Ogłoszenia duszpasterskie


4 Niedziela Adwentu - 23.12.2018 r.

 1. Dziękujemy za złożone ofiary na cele remontowe klasztoru. Zostało zebrane: 14310 zł. Bóg zapłać!
 2. Składamy też serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli jałmużnę adwentowa w postaci artykułów spożywczych lub ofiar pieniężnych. Przygotowaliśmy z tych darów prawie 40 dużych paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Wielkie Bóg zapłać!
 3. Młodzież oazowa rozprowadza dzisiaj przed kościołem sianko na stół wigilijny oraz tradycyjne kapucyńskie opłatki z miodem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne młodzieży. Bardzo dziękujemy za wsparcie.
 4. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o godz. 6.30 i jeszcze msza św. o godz. 8.00. Spowiadamy w naszym kościele do godz. 12.00.
  W Wigilię swoje imieniny obchodzi brat Adam Kuczyński – zakrystianin i kościelny. Dziękujemy mu za posługę w kościele i życzymy obfitości Bożych Łask na każdy dzień życia. Msza święta w jego intencji będzie jutro o godz. 6.30.
  Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania Wieczerzy Wigilijnej: z modlitwą, czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Niech to będzie czas pojednania się w rodzinach i wobec innych.
  Zapraszamy na Mszę świętą o północy – PASTERKĘ, która odprawimy w intencji przyjaciół i dobrodziejów naszego klasztoru.
  Zgodnie z naszą zakonną tradycją o godzinie 23:15 wniesiemy procesyjnie do świątyni figurkę Dzieciątka Jezus. Następnie w chórze zakonnym będziemy celebrować modlitwę liturgiczną - Godzinę Czytań.
 5. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte wg porządku niedzielnego. Od środy przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, co oznacza, że cały tydzień jest jakby przedłużeniem dnia Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  Przez cały czas oktawy zapraszamy do naszego kościoła na uroczyste nieszpory: w I i II Dzień Świąt - o godz. 16.30, a w pozostałe dni - o 17.00.
 6. W Kalendarzu Liturgicznym tego tygodnia:
  - w środę – Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedzielę. O godz. 10.00 zapraszamy na mszę św. w intencji brata Szczepana Króla - opiekuna ministrantów, który obchodzi swoje imieniny. O godz. 11:30 będzie poświęcenie owsa.
  - w czwartek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wątroba obchodzi imieniny. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza. W tym dniu tradycyjnie poświęcenie wina na każdej mszy świętej. Dodatkowa msza święta o godz. 14.00 i opłatek dla Grupy Modlitwy św. o. Pio.
  - w piątek - święto świętych Młodzianków, męczenników. Na mszy świętej wieczornej będziemy błogosławić małe dzieci.
  - w niedzielę – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dodatkowa msza święta o godz. 14.00 i opłatek wspólnoty FZŚ.
 7. Życzymy pełnej miłości Wieczerzy Wigilijnej. Niech Boża Miłość i Pokój zagości w waszych sercach.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok