Ogłoszenia duszpasterskie


Trzecia Niedziela Adwentu - 16.12.2018 r.

 1. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na RORATY –w dni powszednie o godz. 6.30.
 2. Dziękujemy serdecznie za złożone dziś ofiary przeznaczone na prace remontowe klasztoru. Bóg zapłać!
 3. Dzisiaj na placu kościelnym Harcerki z Sędziszowskiej Drużyn „Drzewo" rozprowadzają własnoręcznie wykonane świąteczne pierniki. Również młodzież oazowa rozprowadza pod kościołem sianko na stół wigilijny oraz tradycyjne kapucyńskie opłatki z miodem. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zimowisko i rekolekcje wakacyjne młodzieży. Bardzo dziękujemy za wsparcie.
 4. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim zaprasza na koncert pod tytułem „Sędziszowskie zimowe graffiti”, który odbędzie się dnia 16.12.2018 tj. dzisiaj o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Usłyszymy m.in. piosenki w klimacie świąteczno–zimowym polskich artystów w interpretacji młodzieży znanej z Licealnego Teatru Muzycznego działającego przy Sędziszowskim Liceum. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie chorej Pani Ireny Świder, pracownicy Publicznego Przedszkola nr 2 w Sędziszowie Małopolskim.
 5. W środę w naszej wspólnocie swoje imieniny obchodzi brat Dariusz Ciszek – wicemagister nowicjatu, ekonom domu i ogrodnik Msza św. w jego intencji będzie w środę o godz. 6.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.
 6. W czwartek (20-tego dnia miesiąca) chcemy modlić się o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby.
 7. Dla samotnych i ubogich można złożyć artykuły spożywcze w koszu na JAŁMUŻNĘ ADWENTOWĄ lub ofiary do skarbonki dla ubogich pod chórem organowym.
 8. Przypominamy, że w zakrystii oraz na furcie są jeszcze świece na stół wigilijny i opłatki świąteczne.
 9. Przygotujmy się nie tylko zewnętrznie, ale przede wszystkim zadbajmy o nasze serce. Zarezerwujmy sobie czas na przygotowanie do sakramentu pojednania i spowiedź.
  W nadchodzącym tygodniu spowiedź w naszym kościele odbywa się: od poniedziałku do środy w godz.: 6.00 – 12.00 oraz 15.00 – 19.00; w czwartek, piątek i sobotę – cały dzień, tzn. od godz.: 6.00 – 19.00.
  Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę lub na dzień wigilijny, gdyż w tym czasie będzie w naszym klasztorze mniej kapłanów niż w ciągu tygodnia i będzie trudniej o spowiedź.
  Jednocześnie informujemy, że spowiedź w kościele Miłosierdzia będzie w piątek, a w kościele Narodzenia NMP w sobotę.
 10. Przy kościele Miłosierdzia Bożego tworzy się nowy Krąg Rodzin, który będzie spotykać się w obecności kapłana raz w miesiącu. Zapraszamy małżeństwa, które pragną pogłębić wiarę i lepiej poznać Pismo Święte oraz chciałyby nawiązać wartościowe przyjaźnie z innymi rodzinami. Domowy Kościół jest świeckim ruchem małżeńsko–rodzinnym w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło – Życie (tzw. Oazy). Chętnych zapraszamy do zakrystii lub do kontaktu telefonicznego: Kasia +48 504 354 358; Łukasz +48 727 933 921
 11. W tym ostatnim tygodniu Adwentu - życzymy spokojnego i błogosławionego czasu przygotowania do Świąt Narodzenia Chrystusa.

Klasztor Braci Kapucynów

ul. Jana Pawła II 42
39-120 Sędziszów Małopolski
tel. +48 (017) 221 60 54

Konto budowlane:
74 1600 1013 1846 9080 2000 0002

Copyright © 2017 Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Młp.
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok